60 مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه غرق شدند

60 مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه غرق شدند

منابع خبری از غرق شدن 60 مهاجر غیرقانونی در آب های نزدیک سواحل لیبی خبر دادند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، روزنامه آلمانی دویچه وله گزارش داد کشتی مهاجران غیرقانونی که از شهر الزاویه لیبی به سمت اروپا در حرکت بود در دریای مدیترانه غرق شد و 60 نفر جان باختند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امدادی توانستند 25 نفر را از قایق پناهجویان نجات دهند.

سازمان بین المللی مهاجرت گزارش داده است که در سال 2023 حداقل 8565 نفر در مسیرهای مهاجرت در سراسر جهان جان خود را از دست خواهند داد که مرگبارترین سال برای مهاجران در یک دهه اخیر است.

در گزارش وزارت کشور ایتالیا آمده است که از ژانویه 2023 بیش از 36600 نفر به این کشور رفته اند. این رقم در سال 2022 تنها 9 هزار تن بود.

بر اساس آمار کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، در سال 2022 حدود 1500 مهاجر در دریای سفید غرق و ناپدید شده اند و حدود 50000 مهاجر به سواحل ایتالیا رسیده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "60 مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه غرق شدند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "60 مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه غرق شدند"، کلیک کنید.