روشن نشدن وای فای تلویزیون

بررسی و حل 11 مشکل وای فای تلویزیون

در گذشته تلویزیون ها صرفا قابلیت پخش چند شبکه محدود را به وسیله آنتن داشتند اما این رویه با معرفی تلویزیون های هوشمند به پایان رسید. سازندگان این دستگاه در سال های گذشته با معرفی تلویزیون های هوشمند امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار داده و بسیاری از محدودیت ها را برای آن ها از بین برده اند. در واقع این تحول به دلیل استفاده از سیستم عامل در این تلویزیون ها به وجود آمد و در نتیجه این امر، کاربران موفق شدند دستگاه خود را به اینترنت متصل کرده و به حجم عظیمی از اطلاعات به صورت مستقیم دسترسی پیدا کنند.

متصل شدن تلویزیون های هوشمند به اینترنت از طریق وای فای محقق شده و شما می توانید با اتصال این دستگاه ها به مودم، روتر و … همچنین تلفن همراه هوشمند، از تلویزیون خود استفاده کنید. اما در صورت وصل نشدن تلویزیون به اینترنت باید چه راهکاری را دنبال کنیم؟ تعمیر تلویزیون در تهران تنها راه حل روشن شدن وای فای است؟  در این مقاله با بررسی هرگونه اختلال احتمالی در رفع مشکل وای فای تلویزیون به شما کمک خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید

روشن نشدن وای فای تلویزیون

چرا تلویزیون به اینترنت متصل نمی شود؟

همان طور که  در سایت tvrepairexpert.com  اشاره کردیم امرزه تلویزیون های هوشمند می توانند از طریق وای فای به اینترنت متصل شوند ( امنیت در استفاده از وای فای عمومی ). این اتفاق در حالی افتاده که تا چندین سال پیش نیز وجود این قابلیت در دستگاه تلویزیون دور از انتظار عموم مردم بود. این موضوع در برخی از موارد باعث شده که کار با این تلویزیون ها برای بعضی از کاربران کمی پیچیده به نظر برسد.

اما اگر با مشکل وای فای تلویزیون مواجه شده اید، نیازی به نگرانی نیست. شما با دنبال کردن چند راهکار می توانید این عملکرد را در تلویزیون خود بازیابی کنید. معمولا چند علت منجر به بروز مشکل وای فای تلویزیون می شوند که در ادامه از آن ها نام خواهیم برد:با این که این موارد را می توان به عنوان دلایل عدم اتصال تلویزیون به اینترنت در نظر گرفت اما این دلایل به اینجا محدود نمی شوند. برای آشنایی بیشتر شما با علل بروز مشکل وای فای تلویزیون، به بررسی کامل آن ها خواهیم پرداخت

دلایل بروز مشکل وای فای تلویزیون

در بخش قبل به طور کلی از دلایل میانی بروز این مشکل نام بردیم اما به منظور بررسی دقیق تر این عوامل به 11 مشکل رایج که در اتصال تلویزیون هوشمند به وای فای اختلال ایجاد می کنند، اشاره خواهیم کرد. این مشکلات عبارتند از:

1. قطع بودن اینترنت

این عامل را می توان ساده ترین دلیل عدم اتصال تلویزیون به اینترنت دانست. به همین دلیل بهتر است قبل از بررسی دیگر عوامل، از وصل بودن اینترنت اطمینان حاصل کنید. در این جهت تلاش کنید که با دیگر دستگاه های موجود مثل تلفن همراه به اینترنت متصل شوید.

اگر با هیچ دستگاهی موفق به دسترسی به اینترنت نشدید، تلویزیون شما مشکلی ندارد و شما باید در راستای رفع این مشکل با شرکت تامین کننده اینترنت خود ارتباط برقرار کنید. اما در صورتی که دیگر دستگاه ها برخلاف تلویزیون به اینترنت متصل شدند، باید روند عیب یابی را ادامه دهید. مرحله بعد راه اندازی مجدد یا ری استارت تلویزیون می باشد. به این منظور می توانید مراحل زیر را دنبال کنید :

با استفاده از ریموت تلویزیون را در حالت استند بای (Stand By) قرار دهید.

سپس کابل برق تلویزیون را از پریز خارج کنید.

در قدم بعد با استفاده از ریموت دکمه روشن شدن (Power) را فشار دهید تا جریان برق موجود در مدار کاملا خارج شود.

دوباره کابل برق تلویزیون را به پریز متصل کرده و با استفاده از ریموت این دستگاه را روشن کنید.

در نهایت مودم خود را نیز خاموش و راه اندازی مجدد کنید تا مشکلات احتمالی در این قسمت نیز برطرف شود

2. ضعیف بودن سیگنال

در بعضی از موارد ضعیف بودن سیگنال دریافتی تلویزیون به ایجاد این مشکل منتهی می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که مودم را در نقطه ای قرار دهید که تلویزیون به سادگی قادر به دریافت سیگنال آن باشد. شما می توانید این دو دستگاه را برای اطمینان بیشتر در کنار هم قرار دهید. در صورت تمایل می توانید برای اتصال مطمین مودم به تلویزیون از کابل اترنت (Ethernet) استفاده کنید تا تلویزیون بدون هیچ اختلالی به شبکه متصل شود.

3. تداخل در سیگنال

سیگنال برخی از دستگاه هایی که ما در منزل خود از آن ها استفاده می کنیم، با سیگنالی که مودم به تلویزیون ارسال می کند، تداخل دارد. از این دستگاه ها می توانیم به دستگاه های بازی بی سیم، تلفن بی سیم، نمایشگر نوزاد و … اشاره کنیم. در بعضی از موارد حتی سیگنال تولیدی دستگاه مایکروویو نیز باعث ایجاد تداخل در این زمینه می شود. ساده ترین راهکار رفع این مشکل قرار دادن مودم در کنار تلویزیون است. به این صورت احتمال ایجاد تداخل در سیگنال ها به حداقل می رسد.

4. ظرفیت مودم

هر دستگاه مودم دارای یک ظرفیت مشخص برای اتصال دستگاه ها به خود می باشد. به طور مثال شما با بیشتر 5 دستگاه نمی توانید به برخی از مودم ها متصل شوید. در این شرایط ابتدا از ظرفیت مودم خود مطلع شده و در صورت نیاز اصلاحات ضروری را به انجام برسانید

5. اتصال به مودم اشتباه

گاها ممکن است در همسایگی شما از مودمی هم نام با مودم شما استفاده شده و تلویزیون شما به اشتباه به این مودم متصل شده باشد. برای اطمینان از صحیح بودن ارتباط بین مودم و تلویزیون، به تنظیمات وای فای تلویزیون مراجعه کرده و با استفاده از تنظیمات وای فای تلفن همراه یا لپ تاپ خود، درستی شبکه را مورد بررسی قرار دهید.

6. تنظیم نبودن تاریخ و ساعت

در صورتی که تاریخ و ساعت در محصولات تولیدی برخی از برندها مثل برند سونی به درستی تنظیم نشده باشد، در اتصال دستگاه به وای فای با مشکل مواجه خواهیم شد. در این شرایط ابتدا این تنظیمات را اصلاح کرده و دوباره برای متصل کردن تلویزیون به شبکه اینترنت تلاش کنید

7. احراز هویت (Authenticaion)

احراز هویت به این معناست که تلویزیون شما باید به مودم اثبات کند که اجازه دسترسی به سیگنال تولیدی آن را دارد. برای بررسی این مسیله به تنظیمات وای فای تلویزیون مراجعه کرده و به دنبال نام مودم خود بگردید. اگر در این قسمت عبارت متصل نشده (Not Connected) را مشاهده کردید، آن را به متصل شده (Connected) تغییر دهید. در این مرحله ممکن است به وارد کردن رمز عبور (PIN Code) نیاز باشد. این رمز یا به صورت پیش فرض روی مودم تنظیم شده و یا خود شما آن را ثبت کرده اید. در صورتی که به رمز مودم دسترسی ندارید می توانید به صورت دستی دکمه ای که در مودم ها به این منظور طراحی شده است را فشرده و هم زمان سعی کنید که تلویزیون به مودم متصل شود. این روش به شما اجازه اتصال بدون رمز عبور را خواهد داد. توجه داشته باشید که این دکمه ممکن است بسته به برند در مودم شما وجود نداشته باشد. در این شرایط از دفترچه راهنمای مودم خود برای اتصال بدون رمز کمک بگیرید. ترفندهای موجود در سایت youtube.com نیز یاریگر شما در این زمینه خواهد بود.

8. حالت مهمان (Guest Mode)

امروزه برخی از مودم ها به حالت مهمان مجهز هستند که به کاربر اجازه دسترسی به شبکه را داده اما برای کاهش خطر هک شدن در حالت قفل قرار خواهد گرفت. فعال بودن این گزینه ممکن است با تنظیم خودکار اتصال اینترنت تلویزیون شما تداخل داشته باشد. بنابراین بهتر است حالت مهمان را غیرفعال کرده و به صورت عادی به شبکه متصل شوید

9. قدیمی بودن نسخه سیستم عامل

برای این که تلویزیون شما قادر باشد که همه امکانات موجود را در اختیار شما قرار دهد، سیستم عامل آن باید به روز باشد. اگر تلویزیون شما از یک نسخه قدیمی سیستم عامل استفاده می کند، بروز مشکل در تنظیمات وای فای آن دور از انتظار نخواهد بود. در این شرایط باید سیستم عامل دستگاه خود را بروزرسانی کنید. البته به خاطر این که تلویزیون شما به مودم متصل نمی شود باید شبکه اینترنت تلفن همراه یا لپ تاپ خود را به آن متصل کنید. در غیر این صورت باید نسخه جدید سیستم عامل را با اتصال یک فلش ( USB ) به تلویزیون نصب کنید

10. اتصال اضافه به تلویزیون

گاهی اوقات ممکن است که متصل شدن لوازم ذخیره سازی مثل هارد درایو ( Hard Driver )، فلش (USB) و … باعث بروز اختلال در تنظیمات اینترنت تلویزیون شما شود. بهتر است در این شرایط هیچ دستگاه اضافه ای به تلویزیون شما متصل نباشد تا احتمال هر گونه اختلالی به حداقل ممکن برسد.

11. تنظیمات (DNS)

برای اتصال موفقیت آمیز به اینترنت در برخی از تلویزیون ها همانند دستگاه های تولید شده توسط برند سامسونگ، باید تنظیمات (DNS) به درستی انتخاب شده باشد. به منظور بررسی این تنظیمات و اعمال اصلاحات در صورت نیاز، مراحل ذیل را دنبال کنید.

در قدم اول وارد تنظیمات (Settings) تلویزیون شوید.

سپس گزینه شبکه (Network) را انتخاب کرده و وارد تنظیمات شبکه (Network settings) شوید.

در قدم بعد آغاز (Start) را فشرده و تنظیمات آی پی (IP Settings) را انتخاب کنید.

حالا حالت دی ان اس (DNS) را انتخاب و آن را روی حالت دستی (Manual) قرار دهید و سپس تایید (OK) کنید.

در این قسمت عدد 8888 را وارد و روند را تایید کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روشن نشدن وای فای تلویزیون" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روشن نشدن وای فای تلویزیون"، کلیک کنید.