باقری: سربازان مهارت آموخته در اولویت دریافت وام های اشتغال

باقری: سربازان مهارت آموخته در اولویت دریافت وام های اشتغال

رییس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: متعهد به این هستیم که در واگذاری وام های اشتغال، سربازان مهارت آموخته در اولویت باشند و به مدت سه سال روند شاغل شدن این عزیزان را رصد می کنیم.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن؛ سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رییس ستاد کل نیرو های مسلح در شانزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) جوان سرباز نیرو های مسلح که به میزبانی سپاه در بندرعباس و بر عرشه ناو شهید «رودکی» برگزار شد، اظهار داشت: اگر امروز میهن اسلامی، سربلند و مقتدر در میان همه بحران های منطقه غرب آسیا امنیت مثال زدنی خود را تجربه می کند به دلیل ایستادگی نیرو های مسلح در کنار پشتیبانی ملت شریف است که سربازان عزیز ما از ارکان مهم آن هستند.

سرلشکر باقری در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره و عنوان کرد: انتخابات 11 اسفندماه یکی از برهه های امتحان ملت ایران است و ما به برکت جمهوری اسلامی ایران فرصت تاثیرگذاری بر سرنوشت خود را پیدا کرده ایم.

وی افزود: نسل ما و نسل قبل تر از ما دورانی را دیدیم که مجلس های مختلفی همچون شورای ملی وجود داشتند، اما صندوق رای، پوسته و ظاهری بیش نبود و آرای مردم با قدرت و پول جابجا می شدند، اما امروز ما به عنوان شهروند، خودمان تصمیم می گیریم چه کسانی را به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بفرستیم تا برای ما قانون گذاری، بر نهاد های اجرایی کشور نظارت و در مجلس خبرگان نیز بر مشی رهبری نظارت کنند و کشور ما دموکراسی واقعی را در جهان به نمایش بگذارد.

رییس ستاد کل نیرو های مسلح ادامه داد: 11 اسفندماه امسال یوم الله بزرگی در پیش داریم. ملت عزیز ما و جوانان عزیز و همه ما همچون 22 بهمن ماه در پای صندوق ها حاضر می شویم و با رای خویش مجلس قدرتمندی ایجاد می کنیم که در مسیر حل مشکلات کشور پیش برود و بیش از پیش به سربلندی میهن اسلامی مان بیافزاید.

سرلشکر باقری سپس به مبحث سربازی اشاره و بیان کرد: سربازان عزیز ما در پایان دوره تحصیلات و با خروج از محیط خانواده و قبل از ورود به فضای کار و جامعه، دوره سربازی را در کنار نیرو های مسلح طی می کنند تا هم جامعه پذیری، پذیرش مسیولیت جمعی و درک عملی و تمرین نظم و انضباط را داشته باشند و هم در کنار مدافعان میهن اسلامی تمرین و مشق فداکاری و ایثارگری را تجربه کنند.

وی افزود: این دوره کوتاهِ ارزشمند و بسیار با اهمیتی است که برای تمامی دوران عمر فرزندان این میهن اسلامی ماندگار خواهد بود و سربازان ما در این دوره فرا می گیرند که هویت ملی، امنیت ملی، منافع کشور، مرزها، وجود دشمن و حریف و رقیب، حفاظت از ملت، دین، آداب و رسوم، سرزمین و همه ارزش های حیاتی ملت چه جایگاهی دارد.

رییس ستاد کل نیرو های مسلح اضافه کرد: گذر از یک زندگی نوجوانی و ابتدای جوانی و بلوغ سیاسی، اجتماعی و فکری نعمتی است که در دوره سربازی برای بیشتر جوانان ما فراهم است.

سرلشکر باقری تصریح کرد: هم می توان این دوره را با کسالت و ناراحتی طی کرد و هم می توان آن را به عنوان فرصتی برای ارزش ها قدر شناخت و بهره مناسب را از آن برد.

وی گفت: نیرو های مسلح، روز به روز و سال به سال در اجرای اوامر و تدابیر فرمانده معظم کل قوا مبنی بر خوشایندسازی خدمت سربازی و بهره گیری مناسب از این فرصتی که جوانان در کنار نیرو های مسلح هستند، تلاش دارند تا در ابعاد گوناگون این خدمت را به یک خدمت ماندگار در طول زندگی فرزندانمان و موثر برای دفاع و امنیت کشور تبدیل کنند.

رییس ستاد کل نیرو های مسلح عنوان کرد: کار های بسیار زیادی در حوزه کارکنان وظیفه انجام شده و کار های فراوانی نیز همچنان باید انجام شود. ما بر اساس اصالت دفاع و امنیت، مشخص کرده ایم که سربازان عزیز صرفاً در ماموریت های دفاعی و امنیتی به کارگیری گرفته شوند و به مرور تمامی مسیولیت های دیگر از سربازان و عناصر پایور و پیمانی منتقل بشود.

سرلشکر باقری ادامه داد: همچنین طول دوره خدمت سربازی در حد توان نیرو های مسلح مدیریت شد و در ابتدای پاییز امسال مدت سه ماه از خدمت سربازی کاسته شد.

وی یادآور شد: موضوع مهارت آموزی به جوانان عزیز در دوران خدمت سربازی از جمله آثار ماندگار این دوره است و طی هفت سال گذشته یک و نیم میلیون نفر از جوانان کشور ما مهارت های عمومی را در همین دوره سربازی فرا گرفتند؛ همچنین بیش از 500 هزار نفر مهارت تخصصی فرا گرفتند و گواهینامه های معتبر دریافت کردند.

رییس ستاد کل نیرو های مسلح اظهار داشت: ما متعهد به این هستیم که در واگذاری وام های اشتغال، این جوانان در اولویت باشند و به مدت سه سال روند شاغل شدن این عزیزان را رصد می کنیم.

سرلشکر باقری با اشاره به میزان حقوق و مزایای سربازان بیان کرد: با پیگیری نیرو های مسلح و همت مجلس شورای اسلامی و کمک دولت، سال به سال حقوق و مزایای سربازان ارتقا پیدا کرد و امروز میزان دریافتی سربازان عزیز ما تفاوت قابل توجهی با سایر مشاغل ندارد.

وی افزود: همچنین موضوع سلامتی و تندرستی کارکنان وظیفه و ورود آنها به دوره های ورزشی، آمادگی جسمانی، فعالیت های فرهنگی، سیاسی و بصیرتی و هر آنچه که برای ارتقای جسم و روح سربازان عزیزمان نیاز است، مورد همت و تاکید فرماندهان و مدیران نیرو های مسلح است.

رییس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: جوانان نخبه سرباز کشورمان منشا خدمات بسیار ارزشمندی شده اند. جدای از دفاع و امنیت که یکی از ارکان اساسی آن، سربازان میهن مان هستند، سربازان نخبه ما و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور تحقیقات بسیار ارزشمند نظری و عملی و رشته های مختلف داشته اند، در پروژه های تحقیقاتی حضور دارند و کار های اساسی انجام می دهند.

سرلشکر باقری عنوان کرد: حدود 40 هزار نفر از سربازان در دستگاه های دولتی مسیولیت هایی را آغاز می کنند که مبنای استخدام بعدی آنها در آن دستگاه ها قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: ما از فرصت سربازی علاوه بر خدمت جوانان عزیزمان در دفاع و امنیت کشور، مبنایی برای رشد و ارتقای جسمانی و روحانی جوانان ساخته ایم که قطعاً بایستی این مسیر ارتقا و کیفیت روز به روز بهتر از گذشته طی شود و ادامه یابد.

رییس ستاد کل نیرو های مسلح با ابراز خرسندی از حضور در جمع سربازان نخبه، خاطرنشان کرد: این روز را به عنوان یکی از روز های خوب عمر خود تلقی می کنم و برای همه جوانان عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت در همه عرصه های زندگی شان را دارم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: سربازان مهارت آموخته در اولویت دریافت وام های اشتغال" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: سربازان مهارت آموخته در اولویت دریافت وام های اشتغال"، کلیک کنید.