امیرعبداللهیان با رییس جمهور ترکمنستان دیدار و گفت وگو کرد

وزیر امور خارجه کشورمان با سردار بردی محمدف رییس جمهور ترکمنستان دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان با رییس جمهور ترکمنستان دیدار و گفت وگو کرد

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به ترکمنستان سفر کرده است، با سردار بردی محمدف رییس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تاکید بر اهمیت و اولویت توسعه روابط با همسایگان بویژه ترکمنستان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با ارزیابی مثبت از روند رو به رشد روابط دوجانبه به اقدامات صورت گرفته از سوی مراجع ذی ربط ایرانی برای اجرای توافقات صورت گرفته بین دو کشور از جمله در حوزه های اقتصادی تاکید کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی، کمیسیون همکاری های کنسولی و مرزی و توافقات صورت گرفته برای توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور در زمینه گاز، برق، مدیریت آب، حمل و نقل و ترانزیت، اجرای طرح های زیربنایی و افزایش مبادلات بازرگانی، توسعه همکاری های دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

رییس جمهور ترکمنستان نیز در این ملاقات با اظهار رضایت از سطح عالی تعاملات دوستانه و برادرانه دو کشور از این همکاری ها به عنوان نمادی از روابط دوستانه در منطقه یاد کرد.

بردی محمدف با اشاره به تجارب مثبت اجرای طرح های زیربنایی توسط شرکت های ایرانی در ترکمنستان از شرکت های ایرانی برای فعالیت بیشتر در کشورش اعلام آمادگی کرد. 

در این دیدار همچنین در خصوص برخی مسایل منطقه ای از جمله مبارزه با تروریسم، برقراری صلح و ثبات در افغانستان و همچنین دریای خزر تبادل نظر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان با رییس جمهور ترکمنستان دیدار و گفت وگو کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان با رییس جمهور ترکمنستان دیدار و گفت وگو کرد"، کلیک کنید.