2 محصول دارویی تا پایان امسال تجاری سازی می شود

2 محصول دارویی تا پایان امسال تجاری سازی می شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان عنوان کرد: 2 محصول گیاهان دارویی تا پایان امسال به تولید انبوه و مرحله تجاری سازی می رسند.

حمیدرضا بهرامی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، دستاوردهای این دانشگاه در سال 1402 در حوزه علم و فناوری و تولید دانش بنیان را اینگونه برشمرد: شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر، برقراری ارتباط با مراکز صنعتی و تولیدی، شناسایی توانمندی های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی ازجمله این دستاوردهاست.

وی درباره اینکه چه تعداد هسته، واحد فناور و شرکت دانش بنیان در دانشگاه تان مستقر هستند، چنین پاسخ داد: در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نراق در حال حاضر 6 هسته فناور مستقر هستند و فعالیت خود را آغاز کرده اند و از این تعداد دو هسته در حوزه IT و مابقی در حوزه گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی فعالیت می کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان، برنامه های این واحد دانشگاهی در سال 1403 در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه علم و فناوری و دانش بنیان و تقویت آن را اینگونه عنوان کرد: با بسترسازی و اخذ مجوز های لازم انتظار داریم دو محصول گیاهان دارویی تا پایان سال جاری به تولید انبوه رسیده و به مرحله تجاری سازی برسند.

بهرامی با تشریح فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان در حوزه مهارت و کارآفرینی مطرح کرد: برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی با عنوان «هر دانشجو یک مهارت یک تخصص»، فعال کردن مراکز پژوهشی، تکمیل و تجهیز آزمایشگاه ها به منظور مهیاسازی شرایط اخذ مجوز همکار در محیط زیست و الیاف از دیگر اهدافی است که در این واحد دنبال می شود و مقرر شده امسال حداقل دو همایش ملی در حوزه های مدیریت منابع انسانی و حقوق برگزار کنیم.

تاکید بر توسعه زیست بوم فناوری در کشور

وی در بخش دیگری از گفت وگو با خبرنگار تینو مدرن با تاکید بر توسعه زیست بوم فناوری در کشور یادآور شد: زیست بوم نوآوری و تجاری سازی محصولات حاصل از فناوری های این زیست بوم یکی از موضوعات کلیدی در اقتصاد دانش بنیان است که راه توسعه و رفع مشکلات جامعه از این طریق حاصل می شود و بدیهی است که تحقق این امر نیازمند شناسایی بازیگران اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری است که یکی از ارکان اصلی در جوامع توسعه یافته بوده و در کشور به خوبی فراهم شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان اضافه کرد: تلاش می کنیم فعالیت های پژوهشی در سطح این دانشگاه گسترده تر و مقالاتی با کیفیت بالا در قالب پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری تولید شود.

بهرامی توضیح داد: انجام طرح های درون واحدی، تالیف و ترجمه کتاب های مفید و کاربردی، انجام طرح برون دانشگاهی، آشنا کردن و سوق دادن اعضای هییت علمی به سمت کاربردی کردن تحقیقات خود و کارآفرینی در مرکز رشد، شرکت در جشنواره ها و مسابقات معتبر علمی، جذب نخبگان در باشگاه پژوهشگران جوان، فعال کردن پژوهش بین دانشجویان در قالب انجمن های علمی، ادبی و هنری ازجمله موارد در حال انجام است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 محصول دارویی تا پایان امسال تجاری سازی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 محصول دارویی تا پایان امسال تجاری سازی می شود"، کلیک کنید.