یمن: ناوهای دیگر نیز مجبور به خروج از دریای سرخ خواهند شد

یمن: ناوهای دیگر نیز مجبور به خروج از دریای سرخ خواهند شد

پس از آنکه انگلیس از خارج کردن ناو آسیب دیده خود در حمله ارتش یمن از دریای سرخ خبر داد، عضو شورای عالی سیاسی یمن در پیامی هشدارآمیز برای لندن و واشنگتن، بر هدف قرار دادن ناوهای دیگر آمریکا و انگلیس در منطقه تاکید کرد.

به گزارش تینو مدرن، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله در گفت وگو با شبکه المیادین در این باره و در پیامی هشدار آمیز برای آمریکا و انگلیس خاطرنشان کرد: پیام ما این است؛ همانطور که ناو انگلیسی برای تعمیر از دریای سرخ خارج می شود، دیگر ناوها نیز برای بازسازی از منطقه خارج خواهند شد.

وی تاکید کرد: آنها باید دریای سرخ را ترک کرده و تجاوز به غزه را متوقف و محاصره آن را نیز لغو کنند.

وزارت دفاع انگلیس پنج شنبه شب اعلام کرد ناو «اچ ام اس دایموند» را که در جریان حمله ارتش یمن آسیب دیده بود از دریای سرخ خارج خواهد کرد.

این ناو جنگی انگلیسی تاکنون 3 بار هدف حمله ارتش یمن قرار گرفته است. وزارت دفاع انگلیس اعلام کرده که قصد دارد ناو «اچ ام اس ریچموند» را جایگزین این ناو آسیب دیده کند.

در همین راستا، «ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن نیز تاکید کرد: تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن در حمایت از جنایات صهیونیست ها علیه فلسطینی ها است.

الشامی در گفت وگو با المیادین اظهار کرد: اهداف ما روشن است؛ کشتی های اسراییلی، آمریکایی و انگلیسی را که به سمت بنادر اسراییل می روند هدف قرار می دهیم.

وی همچنین در واکنش به دروغ پردازی های آمریکا مبنی بر تهدید ناوبری دریایی توسط یمن تاکید کرد: ناوبری دریایی بین المللی امن است و همه کشتی ها به سلامت از دریای سرخ و تنگه باب المندب عبور می کنند و ما از این کشتی ها برای عبور از دریای سرخ حفاظت می کنیم.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ایتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی های این رژیم و کشتی های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یمن: ناوهای دیگر نیز مجبور به خروج از دریای سرخ خواهند شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یمن: ناوهای دیگر نیز مجبور به خروج از دریای سرخ خواهند شد"، کلیک کنید.