گوترش: حمله اسراییل به رفح غیر قابل تحمل خواهد بود

گوترش: حمله اسراییل به رفح غیر قابل تحمل خواهد بود

دبیرکل سازمان ملل هشدار داد حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه «غیر قابل تحمل» خواهد بود.

به گزارش تینو مدرن، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد دوشنبه بعد از استقبال از سرجیو ماتارلا، رییس جمهور ایتالیا به خبرنگاران گفت: حمله زمینی به رفح به دلیل پیامدهای انسانی ویرانگر و تاثیر بی ثبات کننده آن در منطقه غیر قابل تحمل خواهد بود.

دبیرکل سازمان ملل متحد از تل آویو و حماس خواست برای دستیابی به آتش بس تلاش بیشتری انجام دهند.

رسانه های عبری بامداد امروز سه شنبه اعلام کردند ارتش رژیم صهیونیستی عملیات نظامی خود را در شرق رفح، واقع در جنوب نوار غزه با حملات شدید آغاز کرده است. رسانه های عبری گزارش دادند جنگنده های رژیم صهیونیستی حملات هوایی شدیدی را در شرق رفح انجام دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه اعلام کرد به موازات بررسی پاسخ حماس به آتش بس و پیشنهاد تبادل اسرا که این جنبش با آن موافقت کرده است، به عملیات خود در نوار غزه ادامه خواهد داد.

ارتش اشغالگر از ساکنان شرق رفح خواسته فورا منطقه را تخلیه و به سمت منطقه «بشردوستانه گسترده» در المواصی در خان یونس حرکت کنند تا برای آغاز عملیات خود علیه این شهر آماده شود. ارتش رژیم صهیونیستی حمله هوایی را چند ساعت پس از این اطلاعیه آغاز کرد.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی دوشنبه با ادامه عملیات نظامی در رفح موافقت کرد.

این در حالی است که شامگاه دوشنبه جنبش حماس اعلام کرد اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی به محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر و عباس کامل، رییس دستگاه اطلاعات مصر اطلاع داده با پیشنهاد آنها در مورد توافق آتش بس در غزه موافق است. حملات به رفح در حالی صورت می گیرد که این شهر آخرین پناهگاه آوارگان فلسطینی در نوار غزه ویران شده از آغاز عملیات زمینی نیروهای اشغالگر در اکتبر گذشته است.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گوترش: حمله اسراییل به رفح غیر قابل تحمل خواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گوترش: حمله اسراییل به رفح غیر قابل تحمل خواهد بود"، کلیک کنید.