گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و اسلوونی

گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و اسلوونی

به گزارش تینو مدرن، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی ضمن محکومیت و تقبیح شدید اقدام رژیم صهیونیستی در تجاوز به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در حمله به مکان دیپلماتیک کشورمان در دمشق تصریح کرد، ما انتظار داشتیم شورای امنیت این اقدام تجاوزکارانه را محکوم نماید، اما آمریکا و دو کشور اروپایی مانع تصویب یک بیانیه حداقلی در محکومیت این تجاوز آشکار شدند، از این رو عملیات حساب شده ای در چهارچوب حق دفاع مشروع از سوی کشورمان در پاسخ به این تجاوز صورت گرفت.

خانم تانیا فایون وزیر امور خارجه اسلوونی نیز در این گفت وگو با تاکید بر اهمیت نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران در جلوگیری از افزایش تنش ها در منطقه اظهار داشت: تلاش های اسلوونی پیرامون ایجاد صلح پایدار در غزه و ارسال کمک های بشردوستانه ادامه خواهد داشت و اسلوونی معتقد است که برقراری آتش بس در غزه تنها راه درست برای کاهش تنش ها در منطقه است.

در پایان طرفین بر ضرورت حفظ و تقویت صلح و ثبات در منطقه تاکید کردند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و اسلوونی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و اسلوونی"، کلیک کنید.