گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه انگلیس با امیرعبداللهیان

گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه انگلیس با امیرعبداللهیان

به گزارش تینو مدرن، در این تماس تلفنی طرفین ضمن اشاره به برخی تحولات رو به جلو در مناسبات دو کشور، ابراز تمایل کردند که تلاش های مشترک در مسیر تقویت همکاری ها در فضای مبتنی بر احترام متقابل تداوم یابد.

امیرعبداللهیان درخصوص حمله هوایی رژیم اسراییل به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق از بی عملی انگلیس در محکومیت این اقدام انتقاد کرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر ضرورت توقف فوری نسل کشی و جنایات جنگی در غزه و کرانه باختری بعنوان تنها راه موثر برای بازگشت آرامش به منطقه، افزود: تهران هیچگاه بدنبال توسعه تنش در منطقه نبوده است اما در مقابل حمله تروریستی رژیم اسراییل به سفارت ایران در دمشق و سکوت آمریکا و انگلیس، به معنای تشویق نتانیاهو در تداوم جنگ افروزی و توسعه آن در منطقه است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ریشه بحران در دریای سرخ نیست بلکه در نسل کشی در غزه است.

دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرارسیدن عید فطر، عید مسلمانان جهان، از پیشرفت حاصله در برخی حوزه های همکاری میان دو کشور ابراز خرسندی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس نیز با اشاره به تنش های موجود در منطقه، خواستار خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران شد و تاکید کرد: عدم خویشتنداری از سوی طرف ها می تواند منجر به گسترش بیش از پیش درگیریها در منطقه شود.

کامرون در ادامه ضمن ابراز نگرانی از تداوم تنش در دریای سرخ، در موضوع فلسطین افزود: آمریکا طرحی را برای آتش بس ارایه داده که در صورت موافقت طرف مقابل، دستیابی به آتش بس در دسترس است.

در این تماس، طرفین بر ادامه گفتگوها تاکید کردند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه انگلیس با امیرعبداللهیان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه انگلیس با امیرعبداللهیان"، کلیک کنید.