گزافه گویی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا درباره ایران

گزافه گویی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا درباره ایران

به گزارش تینو مدرن به نقل از راشاتودی، مایک جانسون، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا با تمجید بی سابقه از دولت پنهان این کشور، با گزافه گویی علیه ایران، روسیه و چین، آنها را محور شرارت خواند و متعهد شد تا در راستای تصویب لایحه پیشنهادی کاخ سفید برای کمک به اوکراین از مقامش هم مایه بگذارد!

جانسون ماه ها مقابل ورود لایحه کمک خارجی 95 میلیارد دلار به مجلس نمایندگان و رای گیری درباره آن، مقاومت کرده و گفته بود که نه او و نه سایر جمهوری خواهان نمی توانند به طور مستقل و جدا از بودجه اصلاحات حوزه امنیت مرزی آمریکا، بسته 14 و 60 میلیارد دلاری برای رژیم صهیونیستی و اوکراین را تصویب کنند.

با این حال، جانسون پس از مجموعه ای از دیدارها با مقامات و روسای اطلاعاتی آمریکا، لحن خود را تغییر داد و گفت: در مقطعی حساسی قرار داریم؛ مقطعی بحرانی در عرصه بین الملل. فکر می کنم که در حال حاضر تامین کمک نظامی برای اوکراین، اهمیت فوق العاده زیادی دارد. واقعاً چنین فکری می کنم و به اطلاعات و گزارش هایی که در دست داریم، باور دارم.

به گزارش تینو مدرن وی با گزافه گویی درباره ایران و بدون کوچک ترین اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه و کمک های بی وقفه واشنگتن و متحدانش به تل آویو و جنگ افروزی در سراسر جهان به ویژه خاورمیانه، مدعی شد: معتقدم که شی جین پینگ (رییس جمهور چین) و ولادیمیر پوتین (رییس جمهور روسیه) و ایران، به معنای واقعی محور شرارت هستند. فکر می کنم در این مساله با هم همکاری می کنند و تصورم این است که اگر به پوتین اجازه داده شود، به رژه در اروپا ادامه خواهد داد!

اظهارات و ادعاهای جانسون با موضع حزب جمهوری خواه حامی دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تناقض است. حامیان ترامپ از جمله مارجوری تیلور گرین، نماینده جورجیا و مت گایتس، نماینده فلوریدا، نهادهای اطلاعاتی آمریکا را بازوهای «ضد ترامپِ دولت پنهان» می دانند و خواستار توقف جریان کمک مالی و نظامی به کی یف شده اند.

گرین اوایل ماه جاری در گفت وگو با تاکر کارلسون، مجری مشهور آمریکایی گفته بود: نبرد در جنگی نیابتی با روسیه در اوکراین، که عضو ناتو هم نیست، به معنای محافظت از منافع امنیت ملی آمریکا نیست و از آمریکا صیانت نمی کند بلکه ما را به جنگ جهانی سوم، نزدیک و نزدیک تر می کند.

با این حال، گزافه گویی جانسون درباره ایران و اشاره به محور شرارت، تکرار موضع مداخله گرایانه جمهوری خواهان قدیمی است. این عبارت که دیوید فروم، نگارنده متون سخنرانی ابداع کرد، در ابتدا از سوی جرج دابلیو بوش برای اشاره به ایران، عراق و کره شمالی مورد استفاده قرار می گرفت. جان بولتون، مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا نیز کوبا، لیبی و سوریه را به این فهرست اضافه کرد!

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزافه گویی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا درباره ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزافه گویی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا درباره ایران"، کلیک کنید.