کنعانی: آمریکا صحنه گردان اصلی جنگ غزه است

کنعانی: آمریکا صحنه گردان اصلی جنگ غزه است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه شورای امنیت برای توقف نسل کُشی فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

به گزارش تینو مدرن، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه گفت اقدام رژیم آمریکا در ممانعت از تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت سازمان ملل مشتمل بر الزام رژیم صهیونیستی به پایان جنگ علیه غزه و کشتار شهروندان فلسطینی، بار دیگر بر جهانیان ثابت کرد که آمریکا نه تنها بخشی از راه حل بحران و فاجعه انسانی در غزه نیست، بلکه خود مهمترین عامل تداوم بحران و زمینه ساز گسترش آن در سطح منطقه است.

نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل، شامگاه سه شنبه قطعنامه پیشنهادی الجزایر را که خواستار آتش بس فوری در غزه به دلایل بشردوستانه بود، وتو کرد؛ اقدامی که با واکنش منفی بسیاری از کشورها مواجه شده است.

«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل آمریکا را مسیول ممانعت از صدور قطعنامه آتش بس دانست و گفت «آنچه واشنگتن می خواهد این است که زمان بیشتری را برای عملیات نظامی اسراییل بخرد و از رهبران آن در برابر پاسخگویی محافظت کند».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران در ادامه افزود «مواضع و اقدامات نسنجیده آمریکا در شورای امنیت و استفاده افراطی از حق وتو، نه فقط صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی را با چالش جدی مواجه کرده بلکه هدف اصلی تشکیل سازمان ملل متحد و شورای امنیت را که همانا حفظ صلح و امنیت بین المللی است، خدشه دار و اعتماد دولت ها و ملت ها به نقش سازمان ملل در محافظت از صلح و امنیت جهانی را تضعیف کرده است».

کنعانی گفت: «اقدام آمریکا در سه بار وتوی قطعنامه ارایه شده به شورای امنیت به منظور پایان بخشیدن به جنگ علیه غزه، تایید واضحی بر ارزیابی دقیق جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران جاری در غزه است که آمریکا صحنه گردان اصلی این جنگ و مانع پایان نسل کُشی و کشتار کودکان و زنان فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری است».

آمریکا پیش از این 2 بار قطعنامه پیشنهادی امارات برای آتش بس در غزه را وتو کرده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: «ضروری است جامعه جهانی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و ممانعت از نسل کُشی آنان از پا ننشسته و مانع اقدامات یکجانبه آمریکا در گروگان گرفتن شورای امنیت سازمان ملل و به مخاطره افتادن صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی شوند».

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: آمریکا صحنه گردان اصلی جنگ غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: آمریکا صحنه گردان اصلی جنگ غزه است"، کلیک کنید.