کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: گسترش شهرک سازی نوعی جنایت جنگی است

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: گسترش شهرک سازی نوعی جنایت جنگی است

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد خشونت شهرک نشینان به سطحی فاجعه بار رسیده است و گسترش شهرک سازی نوعی جنایت جنگی است.

به گزارش تینو مدرن، فولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کرد: خشونت و اقدامات تجاوزکارانه شهرک نشینان از هفت اکتبر به سطوح تکان دهنده ای رسیده است. تهدیدات ناشی از این مسیله، هرگونه امکان عملی برای ایجاد یک کشور پایدار فلسطینی را از بین می برد.

وی گفت: گسترش شهرک های اسراییلی به معنای انتقال ساکنان فلسطینی است و این جنایت جنگی به حساب می آید.

وی افزود: شهرک های اسراییل در کرانه باختری در سال گذشته 24 هزار و 300 واحد افزایش یافت. گسترش شهرک سازی تا پایان اکتبر گذشته بی سابقه بوده است.

اخیرا رژیم صهیونیستی با ساخت 3500 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری موافقت کرد.

این مسیول سازمان ملل گفت: باید این نزاع و قتل و ویرانی در غزه فورا پایان یابد. هرگونه حمله به رفح تلفاتی به دنبال خواهد داشت و خطر وقوع جنایت های وحشیانه را افزایش خواهد داد. اسراییل باید به تمام تعهدات خود براساس قوانین بشردوستانه بین المللی عمل کند.

جنگ غزه درحالی امروز وارد صد و پنجاه و چهارمین روز خود شد که وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: تعداد قربانیان جنگ غزه از هفتم اکتبر به 30 هزار و 878 شهید و 72 هزار و 402 زخمی رسید. 72 درصد از قربانیان جنگ غزه زن و کودک هستند.

علاوه بر حملات تعدادی از مردم غزه بر اثر بیماری و گرسنگی و کمبود تجهیزات پزشکی جان خود را از دست می دهند.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: گسترش شهرک سازی نوعی جنایت جنگی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: گسترش شهرک سازی نوعی جنایت جنگی است"، کلیک کنید.