کارهایی که فکرش را هم نمی‌کنید، عمرتان را زیاد می‌کنند

 کارهایی که فکرش را هم نمی‌کنید، عمرتان را زیاد می‌کنند

به گزارش تینو مدرن، مطالعات نشان داده است افرادی که به دنبال تنوع و تغییر در سبک زندگی خود هستند، عمر طولانی تری دارند.

برخی از این تغییرات عبارتند از:

1) هر روز ورزش کن

مطالعات گسترده نشان می دهد افرادی که به طور منظم، حتی سه ساعت در هفته ورزش می کنند، 7 سال بیشتر از افرادی که ورزش نمی کنند، عمر می کنند.

2) از نخ دندان استفاده کن!

استفاده از نخ دندان از بیماری های لثه جلوگیری می کند و از عبور باکتری ها از داخل دهان از بافت های آسیب دیده و ورود به جریان خون جلوگیری می کند و در نتیجه کیفیت زندگی را افزایش می دهد. بیماری لثه (پریودنتیت) ششمین بیماری شایع در سراسر جهان است و 11 درصد از جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. طبق یک مطالعه در سال 2020، پریودنتیت شدید مستقیماً نه تنها با افزایش خطر بیماری قلبی، بلکه با افزایش خطر مرگ ناشی از حملات قلبی مرتبط است.

3) گیاهخواری، راز زندگی طولانی

گیاهخواری خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با افزایش سن مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری های قلبی و حتی سرطان روده را کاهش می دهد. گیاهخواری اولیه با کاهش مصرف قند و شکر، کاهش چربی اشباع موجود در غذاهای حیوانی و جلوگیری از چاقی، به طول عمر بیشتر کمک می کند.

4) تلویزیون را خاموش کن!

طبق تحقیقات، افرادی که به طور متوسط ​​6 ساعت در روز تماشا می کنند، 5 سال کمتر از افرادی که تلویزیون تماشا نمی کنند، زندگی می کنند. به طور متوسط، هر ساعت تماشای تلویزیون بعد از 25 سالگی حدود 22 دقیقه از طول عمر بیننده کم می کند.

5) استرس خود را مدیریت کنید

طبق تحقیقات، افزایش سطح کورتیزول باعث شکسته شدن سلول ها و افزایش تولید رادیکال های آزاد می شود. این نیز باعث ایجاد انواع سرطان می شود و کیفیت و طول عمر را کاهش می دهد.

منبع: سلامتی بسیار خوب

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " کارهایی که فکرش را هم نمی‌کنید، عمرتان را زیاد می‌کنند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " کارهایی که فکرش را هم نمی‌کنید، عمرتان را زیاد می‌کنند"، کلیک کنید.