کاخ سفید: نشانه ای از حمله اسراییل به رفح در روزهای آینده دیده نمی شود

کاخ سفید: نشانه ای از حمله اسراییل به رفح در روزهای آینده دیده نمی شود

به گزارش تینو مدرن، جان کربی، سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی به خبرنگاران در واشنگتن گفت: ما هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه اسراییلی ها درحال آمادگی برای انجام عملیات زمینی در رفح در چند روز آینده هستند، ندیده ایم.

این سخنگوی دولت بایدن گفت: در حال حاضر منطقی نیست که این اتفاق در روزهای آینده رخ دهد.

به گزارش ایرنا، کربی افزود: «هیچ چیزی در مورد دیدگاه ما مبنی بر اینکه حمله زمینی گسترده در رفح یک اشتباه بزرگ است، تغییر نکرده است.»

قطعنامه آتش بس فوری در غزه، سرانجام پس از نزدیک به 6 ماه جنگ در غزه روز دوشنبه به وقت محلی ، 6 فروردین ماه 1403 برابر با 25 مارس 2024 در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید که خواستار آتش بس فوری در غزه در ماه رمضان شده است تا منجر به آتش بس پایدار شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا از سازمان ملل ، 14 عضو از 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه ارایه شده، توسط اعضای غیردایم این شورا برای برقراری آتش بس فوری در غزه، رای مثبت دادند و از آن حمایت کردند و ایالات متحده آمریکا به عنوان عضو دایم این شورا، رای ممتنع داد و به این ترتیب، قطعنامه برقراری آتش بس در غزه به تصویب رسید.

آمریکا پیش تر سه قطعنامه آتش بس را وتو کرده بود، اما این بار به این قطعنامه رای ممتنع داد و به این ترتیب بدلیل عدم مخالفت اعضای دایم شورای امنیت و بدون هیچ مخالفتی این قطعنامه به تصویب رسید.

این قطعنامه را 10 عضو غیردایمی شورای امنیت تنطیم کرده بودند. شورای امنیت 15 عضوی خواستار آتش بس فوری بین اسراییل و گروه فلسطینی حماس در غزه و آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسرا شده است.

این قطعنامه خواستار اجرای آتش بس فوری در غزه در ماه رمضان شده و گفته است: آتش بس فوری در ماه رمضان توسط همه طرف ها رعایت شود که منجر به آتش بس پایدار می شود.

این قطعنامه همچنین خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان ها و تضمین دسترسی بشردوستانه برای رفع نیازهای پزشکی و سایر نیازهای بشردوستانه آنها شده است و از طرفین می خواهد به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی در رابطه با تمام افراد بازداشتی، عمل کنند.

در پی تصویب این قطعنامه، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسراییل در این باره اعلام کرد: سفر هیات اسراییل به واشنگتن که قرار بود درباره عملیات در رفح رایزنی کند، لغو شد.

دفتر نتانیاهو در این بیانیه اعلام کرد: آمریکا از مواضع قاطع خود عقب نشینی کرده است و هیات اسراییلی به واشنگتن نخواهد رفت. این اقدام آمریکا به تلاش ها برای آزادی اسرا لطمه می زند؛ زیرا حامل پیامی برای حماس است که فشارهای بین المللی اجازه دستیابی به توافق آتش بس بدون آزادی اسرا را خواهد داد.

گروه های مقاومت فلسطین 15 مهرماه 1402برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات غافلگیرکننده ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسراییل آغاز کردند که سرانجام پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 برابر با 24 نوامبر 2023، میان اسراییل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسراییل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام 10 آذر برابر با اول دسامبر 2023 به پایان رسید و رژیم اسراییل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاخ سفید: نشانه ای از حمله اسراییل به رفح در روزهای آینده دیده نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاخ سفید: نشانه ای از حمله اسراییل به رفح در روزهای آینده دیده نمی شود"، کلیک کنید.