چرا «عصای جادویی» بایدن برای توقف جنگ غزه تکان نمی خورد؟

چرا «عصای جادویی» بایدن برای توقف جنگ غزه تکان نمی خورد؟

به گزارش تینو مدرن، نشریه «اوراسیا ریویو» در مقاله ای می نویسد: جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده تاکنون سعی کرده 2 رویکرد متفاوت از خود نشان دهد. او به طور شفاهی از اسراییل انتقاد می کند اما کمک های نظامی به اسراییل را پابرجا نگه می دارد.

به دسامبر 2023 برگردیم، هنگامی که تعداد کشته ها در غزه از 18 هزار نفر فراتر رفت. در آن زمان رییس جمهور آمریکا با اظهارات خود تیترهایی نظیر «بایدن درخصوص اسراییل سخت تر صحبت می کند اما به تلاش های جنگی آن همچنان ادامه می دهد» برجسته کرد. در همان هنگام، یکی از مقامات ارشد آمریکایی به ان بی سی نیوز گفت: «انتظار می رود آنچه در اختیار اسراییل قرار گرفته است، مطابق با قانون درگیری های مسلحانه به درستی مورد استفاده قرار بگیرد اما در حال حاضر هیچ چیزی به آنها اضافه نمی کنیم.» پیامش این بود که اگر اسراییل از کمک های نظامی ارایه شده سوء استفاده کند، با اهرم آمریکا مواجه خواهد شد.

این مقاله در ادامه می گوید: پس از گذشت 2 ماه، تعداد کشته شده های غزه به بالای 29 هزار نفر رسید اما هنوز دولت بایدن احساس نیاز نکرده تا اسراییل را مهار کند! متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی داغ و جنجالی با سوالات چالش برانگیزی از سوی خبرنگاران مواجه شد و گفت مردم گاهی فکر می کنند که ایالات متحده آمریکا عصای جادویی دارد و می تواند با تکان دادن آن موقعیت در جهان را دقیقا به آن سمتی که می خواهد تغییر دهد!

به گزارش تینو مدرن، یکی از خبرنگاران حاضر در این جلسه گفت: «حقیقت این است که شما عصای جادویی دارید. عصایی بسیار بزرگ که واقعی است.» اما میلر در پاسخ افزود که نمی تواند به گفت وگوهای خصوصی که با اسراییل داشته، اشاره کند «اما آنها (اسراییل) از مواضع ما درخصوص این موارد کاملا آگاه هستند.»

این مقاله چینن مثال می زند: آمریکا پدر و مادر سختگیری است که اسراییل به عنوان فرزند آن نمی تواند هیچ کار اشتباهی مرتکب شود و اگر خطایی از او سر بزند، والدین انگشت خود را با حرکت چشم و سر تکان می دهند. عصای جادویی که ایالات متحده می تواند در هر زمان تکان دهد، تقریبا چهار میلیارد دلار در سال ارزش دارد. بایدن به جای آنکه اسراییل را با قطع کمک ها تهدید کند، رفتار شرم آور آنها را نادیده می گیرد و اقدامی انجام نمی دهد؛ رفتار و واکنشی که اکثر آمریکایی ها آن را قبول ندارند.

نشریه «اوراسیا ریویو» در ادامه می نویسد: هیچ شکی نیست که تسلیحات ارسالی از سوی آمریکا، برای کشتن فلسطینی ها استفاده می شود. عفو بین الملل در گزارش ماه دسامبر 2023 نوشت تکه هایی از بمب های ساخت آمریکا در آوار خانه های فلسطینی هایی که توسط اسراییل ویران شده بودند، یافت شد. این سازمان تاکید کرد که اسراییل هیچ هشداری را پیش از پرتاب بمب های مرگبار نداد. هم چنین، عفو بین الملل به طور ضمنی اشاره کرد که این حملات می تواند جنایت جنگی تلقی شود و اگر دیوان بین المللی دادگستری رسما اسراییل را به نسل کشی متهم کند، این قضیه می تواند گریبان گیر آمریکا نیز شود.

این مقاله تاکید می کند: قطع کمک های نظامی به اسراییل فقط کاهش مسیولیت ایالات متحده در قبال نسل کشی فلسطینیان را به دنبال ندارد، بلکه موضعی اخلاقی است که به تنهایی ارزش اتخاذ دارد. با توجه به اینکه اکثر تسلیحات اسراییل از سوی ایالات متحده می آید، در واقع می تواند تاثیری بر اقدامات اسراییل داشته باشد. علاوه بر این، چندین دولت فعالانه در حال بررسی قطع کمک به اسراییل هستند و ایتالیا و اسپانیا پیشتر این کار را انجام داده اند و نشان می دهد که انجام اقدامی سریع بسیار امکان پذیر است.

جو بایدن به جای پنهان شدن در پشت «مکالمات خصوصی» یا ادعاهایی مبنی بر «اقدامات مربوط به تنش زدایی» که کارساز نیست، باید از قدرتش برای جلوگیری از ارسال تسلیحات آمریکایی که با بودجه مالیات دهندگان تامین می شود، استفاده کند. اکنون با توجه به تعداد کشته های فلسطینی، «چند فلسطینی دیگر باید کشته شوند تا آمریکا را وادار کند که چنین اقدامی را اتخاذ کند؟»

نشریه «اوراسیا ریویو» در پایان می نویسد: تا اینجای کار به نظر می رسد رییس جمهور آمریکا با نابودی کامل فلسطین و سرزمین های آنها مشکلی ندارد؛ رییس جمهوری که در حال حاضر برای انتخابات 2024 آمریکا تلاش می کند و در عین حال به دلیل آنکه از عصای جادویی خود استفاده نمی کند، با کاهش محبوبیت مواجه است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا «عصای جادویی» بایدن برای توقف جنگ غزه تکان نمی خورد؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا «عصای جادویی» بایدن برای توقف جنگ غزه تکان نمی خورد؟"، کلیک کنید.