پیشنهاد مجدد تهران مبنی بر تشکیل کمیته حقیت‌یاب برای ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی

پیشنهاد مجدد تهران مبنی بر تشکیل کمیته حقیت‌یاب برای ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی

به گزارش تینو مدرن در متن این بیانیه آمده است: « وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در چهل و دومین سالگرد ربوده شدن چهار دیپلمات‌ ایرانی در لبنان، آقایان سیدمحسن موسوی، احمد متوسلیان، کاظم اخوان و تقی رستگار مقدم توسط مزدوران وابسته به رژیم صهیونیستی، یاد و خاطره این قهرمانان ملی را گرامی داشته و با خانواده‌های آنان ابراز همدردی می‌نماید.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تاریخ چند دهه‌ای جنایات رژیم صهیونیستی در حق ملت‌های منطقه از جمله نسل‌کُشی جاری در فلسطین، مجددا بر لزوم روشن شدن سرنوشت چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی تاکید نموده و مسؤلیت سیاسی و حقوقی جنایت ربایش این عزیزان را، متوجه رژیم صهیونیستی به عنوان نیروی اشغالگر در لبنان در زمان ریایش این عزیزان می‌داند.

با وجود تلاش‌ها و پیگیری‌های فشرده سیاسی، حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در چهل و دو سال گذشته که منجر به اعلام همکاری از طرف دبیرکل وقت سازمان ملل در سال ۲۰۰۸ میلادی شد، متاسفانه جامعه جهانی بویژه نهادهای حقوق بشری، تاکنون اقدام مؤثری برای کمک به تعیین سرنوشت این دیپلمات‌ها انجام نداده‌اند. در این چارچوب بار دیگر مسؤلیت سازمان ملل متحد و نهادهای حقوق بشری از جمله صلیب سرخ جهانی را برای پیگیری مجدانه این پرونده تا رسیدن به نتیجه مطلوب یعنی تعیین سرنوشت این عزیزان مورد تاکید قرار می‌دهیم.

وزارت امور خارجه همچنین ضمن قدردانی از اقدامات و همکاری‌های شایسته دولت دوست و برادر جمهوری لبنان در سالیان گذشته، بر ضرورت ادامه تلاش‌ها و اقدامات مؤسسات رسمی سیاسی و قضایی و دولت لبنان به عنوان دولت میزبان برای تعیین سرنوشت دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران تاکید نموده و مجددا پیشنهاد تشکیل کمیته حقیت‌یاب مشترک میان دو کشور و با همکاری نهادهای بین المللی را برای پیگیری مجدانه سرنوشت این عزیزان مورد تاکید قرار می‌دهد.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشنهاد مجدد تهران مبنی بر تشکیل کمیته حقیت‌یاب برای ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشنهاد مجدد تهران مبنی بر تشکیل کمیته حقیت‌یاب برای ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی"، کلیک کنید.