پیشنهاد قدیروف به پوتین – تینو مدرن

پیشنهاد قدیروف به پوتین - تینو مدرن

«رمضان قدیروف» رهبر چچن امروز – پنجشنبه – از دیدارش با رییس جمهور روسیه در کاخ کرملین خبر داد و اعزام نیروهای بیشتر به این کشور را جهت مقابله با جنگ اوکراین پیشنهاد کرد.

به گزارش تینو مدرن، رهبر چچن که از او به عنوان «وفادار» کرملین نیز یاد می شود، عکسی را از خودش در کنار «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه منتشر کرده و نوشته است: «درباره مسایل اقتصادی منطقه با رییس جمهور روسیه گفت وگو کردم.»

خبرگزاری رویترز به نقل از رمضان قدیروف گزارش کرد: «ده ها هزار نیروی مجهز و آموزش دیده از نیروهای ذخیره آماده مبارزه برای روسیه علیه اوکراین هستند، البته اگر چنین دستوری از جانب رییس جمهور روسیه صادر شود.»

وی افزود که در مجموع 43 هزار و 500 نیرو در اوکراین حاضر بوده و 18 هزار تن از آنها نیز داوطلب شده اند.

قدیروف در ادامه گفت: «من از جانب مردم خودمان برای رییس جمهور آرزوهای خوب می کنم و از او دعوت به عمل می آورم که از جمهوری چچن بازدید کنن.»

رمضان قدیروف پیشتر به گزارشی مناقشه برانگیز مبنی بر اینکه در حال مرگ است و کرملین به دنبال جایگزینی برای اوست، واکنش نشان داد و تصاویری از خود درحالی که دارد ورزش می کند، منتشر کرد.

 رهبر چچن هم چنین اوایل ماه آوریل از جذب 3000 نیروی سابق گروه واگنر برای یگان نیروهای خود خبر داد.

پس از کودتای نافرجام «یوگنی پریگوژین» رییس سابق گروه نظامی واگنر در ژوین 2023، مقامات روسیه به اعضای این گروه فرصتی دادند که یا با وزارت دفاع این کشور قرارداد امضا کنند یا به بلاروس بروند.

قدیروف ضمن آنکه نیروهای سابق واگنر را «باتجربه و بسیار کارآمد» خواند، گفت: «این نیروها توانایی خود را در اوکراین ثابت کرده اند. هم چنین عضویت این نیروها در یگان آخمات گامی استراتژیک و مهم در جهت تقویت توان دفاعی کشور تلقی می شود.»

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشنهاد قدیروف به پوتین – تینو مدرن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشنهاد قدیروف به پوتین – تینو مدرن"، کلیک کنید.