وزیر دفاع یمن:هرگز به تصمیم ما خللی وارد نخواهد شد/اسراییل و دشمنان باید معادله جدید را بپذیرند

وزیر دفاع یمن:هرگز به تصمیم ما خللی وارد نخواهد شد/اسراییل و دشمنان باید معادله جدید را بپذیرند

وزیر دفاع یمن تاکید کرد که تا زمانی که کشتارها در غزه و فلسطین اشغالی ادامه دارند، صنعاء ضمن پایبندی به تمامی منشورها و توافق های بین المللی به ماموریت خود علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی ادامه می دهد.

به گزارش تینو مدرن، محمد ناصر العاطفی، وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در این کشور در سخنرانی که در مراسم پایان دوره فرماندهان تیپ ها، گردان ها و گروهان های نیروهای ذخیره در منطقه پنجم نظامی داشت، اظهار کرد: آمریکا، انگلیس و اسراییل باید بدانند که تعرض به مناطق جغرافیایی و ادعای قیمومیت بر دریاها غیرقابل قبول و ناپسند است.

العاطفی در ادامه تاکید کرد: آمریکا، انگلیس و اسراییل باید معادله جدیدی را بپذیرند که امنیت، ثبات و حاکمیت کشورها بر آب های منطقه ای آنها را حفظ می کند.

وزیر دفاع یمن گفت: امنیت دو دریای سرخ و عرب پس از برچیده شدن عربده کشی ها و خوش گذرانی های صهیونیستی که سرچشمه تهدیدی همیشگی برای آن دو بود، به شکل مناسبی اصلاح شد.

همچنین او تاکید کرد: تا زمانی که خون در رگ های ما جاری است و دستان ما روی ماشه است، هرگز تصمیم یمن تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت، نیروهای مسلح یمن متعرض کشتی هایی نمی شوند که وابستگی به رژیم اشغالگر نداشته و در خدمت برنامه های آن نیستند و مسیرهای دریایی ایمن هستند.

العاطفی تاکید کرد که تا زمانی که کشتارها در غزه و فلسطین اشغالی ادامه دارند، صنعاء ضمن پایبندی به تمامی منشورها و توافق های بین المللی که به اعتبار و حاکمیت یمن آسیبی نزده و قیمومیت یا هژمونی را به آن تحمیل نمی کنند، به ماموریت خود علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی ادامه می دهد.

این مسوول یمنی افزود: در سایه حمایت مستمر واشنگتن از رژیم اشغالگر در نسل کشی اش در حق ملت فلسطین، دشوار است که ملت یمن و نیروهای مسلح آن از معادله دور بمانند بلکه شرایط ایجاب می کند که در صف مقدم باشند چرا که دو ملت فلسطین و یمن در جغرافیای، انسانیت و اسلام برادر هستند.

او با تاکید بر اینکه تا زمانی که دولت آمریکا اسیر محاسبات صهیونیستی است، یمن به محاسبات آن توجهی ندارد، به واشنگتن هشدار داد که گمان نکند یمن در مدار آن است یا اینکه یمنی ها را با تسلیحات و قدرتش می ترساند.

محمد عبد السلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز تاکید کرد که حملات هوایی آمریکا و انگلیس در چارچوب تلاش های بیهوده برای جلوگیری از استمرار حمایت های یمن از غزه انجام می شود اما بار دیگر تاکید می کنیم که یمن به موضعگیری خود در ممانعت از عبور کشتی های اسراییلی یا آنهایی که به مقصد بنادر فلسطین اشغالی در حرکت هستند، پایبند است.

عبد السلام در ادامه نیز تاکید کرد که یمنی ها کاملا حق دارند که به حملات مستمر آمریکایی-انگلیسی به کشورشان پاسخ دهند.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز امروز یکشنبه تایید کرد که در عملیات نظامی ویژه ای نفتکش آمریکایی « TORM THOR» در خلیج عدن با چند موشک دریایی مناسب هدف قرار گرفت.

این مسوول یمنی در ادامه نیز گفت که نیروی پهپادی یمن تعدادی از رزم ناوهای آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داد.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر دفاع یمن:هرگز به تصمیم ما خللی وارد نخواهد شد/اسراییل و دشمنان باید معادله جدید را بپذیرند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر دفاع یمن:هرگز به تصمیم ما خللی وارد نخواهد شد/اسراییل و دشمنان باید معادله جدید را بپذیرند"، کلیک کنید.