وزیر خارجه آمریکا: دارایی های روسیه را برای بازسازی اوکراین مصادره می کنیم

وزیر خارجه آمریکا: دارایی های روسیه را برای بازسازی اوکراین مصادره می کنیم

وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: واشنگتن در حال همکاری با سایر کشورهای گروه 7 است تا آنها نیز چنین کاری با «دارایی های مستقل روسیه» انجام دهند.

به گزارش ایرنا؛ بلینکن گفت: «گروه 7 می تواند از میلیاردها دلار دارایی روسیه استفاده کند و پیامی قدرتمند به پوتین بفرستد که زمان به نفع او نیست».

به گفته متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارات بلینکن پس از دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین بیان می شود که در آن بلینکن «تعهد ایالات متحده آمریکا به بازسازی اوکراین» را تکرار کرد.

وزیر امور خارجه دولت جو بایدن همچنین خطاب به مردم اوکراین، حمایت قاطع دولت بایدن از این کشور را در میان پیشروی های اخیر روسیه در خارکف تکرار کرد و گفت: “من با یک پیام به اوکراین آمده ام. شما تنها نیستید.”

این سخنرانی پس از آن صورت گرفت که کنگره و کاخ سفید بسته کمک مالی شامل 60 میلیارد دلار کمک به اوکراین را تصویب کردند و اتحادیه اروپا نیز بسته مالی تا سقف 54 میلیارد دلار را تصویب کرد.

بلینکن سخنرانی خود را بر ایجاد زیرساخت های امنیتی و اقتصادی در اوکراین برای هموار کردن مسیر پذیرش ناتو متمرکز کرد.

وی گفت: «زمانی که نشست واشنگتن را در ماه جولای برگزار کنیم، گام های ملموسی برای افزایش نقش ناتو در ایجاد یک نیروی انعطاف پذیر و توانمند اوکراینی و حمایت از اصلاحات جاری آن که اوکراین را در این ایتلاف ادغام می کند، خواهیم برداشت».

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: روسیه با سلاح های ارسالی از ایران، چین و کره شمالی در اوکراین می جنگد. او مرحله کنونی عملیات ویژه نظامی روسیه را برای کی یف حیاتی خواند و اذعان کرد که ماه های آتی نیازمند کارهای زیادی از سوی اوکراین است.

وزیر خارجه دولت بایدن تاکید کرد: ایالات متحده آمریکا، اوکراین را به ناتو نزدیکتر می کند و سپس آن را به ایتلاف وارد می کند .

وزیر خارجه آمریکا همچنین اضافه کرد که ایالات متحده آمریکا با شرکای خود برای ارایه سیستم های دفاع هوایی اضافی به اوکراین کار می کند. به گفته او، کمک های اضافی آمریکا به کی یف در روزهای آینده به میدان نبرد خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، جنگ اوکراین در پی بی توجهی غرب نسبت به نگرانی های امنیتی مسکو و گسترش نیروهای ناتو تا نزدیکی مرزهای روسیه کلید خورد. مسکو در پی نادیده گرفتن دغدغه های امنیتی خود از سوی غرب و به ویژه آمریکا در 5 اسفند 1400 به اوکراین حمله کرد.

طی این مدت کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از جمله آمریکا با کنار گذاشتن گزینه دیپلماتیک برای برقراری صلح، با حمایت های هنگفت نظامی از کی یف بر ادامه این جنگ افروزی ادامه داده و با تجهیز اوکراین به سلاح های پیشرفته تر و سنگین تر نظامی، آشکارا سیاست تحریک کرملین را دنبال می کنند.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین تاکنون تحریم های گسترده ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی یف ارسال کرده اند. با وجود تحریم های بی سابقه و تلاش های غرب برای انزوای روسیه، کرملین توانسته اقتصاد خود را در شرایط جنگ پا بر جا نگه دارد.

این روزها، ایالات متحده آمریکا همزمان با دو بحران بزرگ یکی در شرق اروپا و دیگری در غرب آسیا (خاورمیانه)، یعنی جنگ اوکراین و دیگری جنگ در غزه و حمایت از رژیم اسراییل درگیر است که ابعاد جنگ اسراییل به یمن رسیده و این مسایل معادلات را در حوزه داخلی و نیز سیاست خارجی این کشور متحول کرده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر خارجه آمریکا: دارایی های روسیه را برای بازسازی اوکراین مصادره می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر خارجه آمریکا: دارایی های روسیه را برای بازسازی اوکراین مصادره می کنیم"، کلیک کنید.