وزرای خارجه گروه 7 خواستار همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی شدند

وزرای خارجه گروه 7 خواستار همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی شدند

بر اساس بیانیه نشست وزرای امور خارجه گروه هفت (G7) که امروز جمعه منتشر شد، این کشورها از ایران خواستند تا با آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) همکاری داشته باشد.

به گزارش تینو مدرن، در بیانیه پایانی نشست وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه هفت آمده است: ما از ایران می خواهیم که تشدید تنش های هسته ای را متوقف و معکوس کند.

به گزارش اسپوتنیک، این بیانیه می افزاید: ما از ایران می خواهیم از ادامه فعالیت های غنی سازی اورانیوم گزارش شده توسط آژانس بین المللی انرژی هسته ای در چارچوب ارایه شده توسط UNSCR 2231 که هیچ توجیه غیرنظامی معتبری ندارند و خطرات اشاعه قابل توجهی را ایجاد می کنند، خودداری کند.

در این بیانیه آمده است: چنین اقدامی بازگشت به همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی هسته ای را برای فراهم آوردن اطمینان از اینکه برنامه هسته ای ایران منحصراً صلح آمیز است، فراهم می کند.

این بیانیه و اظهار نگرانی در حالی صادر شده که محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی کشور درباره ادعای رافایل گروسی، رییس سازمان بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه برنامه هسته ای ایران ابهام دارد، تصریح کرد: گزارش هایی که آقای گروسی به شورای حکام یا شورای امنیت سازمان ملل ارایه می دهد، دارای دو بخش است. بخش نخست درباره برجام و بخش دیگر آن به پادمان و ان پی تی مربوط است. در بخش پادمان و ان پی تی، روابط خوبی بین ایران و آژانس برقرار است، در این بخش نصب دوربین های آژانس بین المللی انرژی اتمی و نظارت دایم آنها در حال انجام است و دانش اطلاعاتی شان نسبت به عملکرد ما همیشه به روز است.

وی ادامه داد: 120 بازرس تایید شده برای مسایل هسته ای کشور وجود دارد که برخی در ایران مستقر و برخی در رفت و آمد هستند و بر حسب موضوع و برنامه توافقی به صورت منظم یا سرزده از تاسیسات هسته ای کشور بازدید می کنند. جمهوری اسلامی هر گونه فعالیت هسته ای که تعامل بین ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی را خدشه دار کند، نمی پذیرد.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزرای خارجه گروه 7 خواستار همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزرای خارجه گروه 7 خواستار همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی شدند"، کلیک کنید.