ورود امیرعبداللهیان به گامبیا – تینو مدرن

وزیر امور خارجه ایران که به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی به گامبیا سفر کرده است، وارد این کشور آفریقایی شد.

به گزارش تینو مدرن، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی به منظور شرکت در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی به گامبیا کرده است، بامداد شنبه وارد بانجول، پایتخت این کشور واقع در قاره آفریقا شد.

در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی که طی روزهای شنبه و یکشنبه 15 و 16 اردیبهشت با موضوع اصلی «ارتقای وحدت و همبستگی از طریق گفتگو پیرامون توسعه پایدار» برگزار می شود، مسایل و چالش های مختلف جهان اسلام به ویژه موضوع فلسطین و وضعیت جاری در باریکه غزه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در این اجلاس در مجموع سه سند شامل پیش نویس قطعنامه فلسطین، پیش نویس بیانیه بانجول و پیش نویس سند نهایی نشست سران برای تصویب به ترتیب به نشست شورای وزیران امور خارجه و سپس اجلاس سران ارایه خواهد شد.

ورود امیرعبداللهیان به گامبیا

ورود امیرعبداللهیان به گامبیا

امیرعبداللهیان ضمن حضور در این اجلاس، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در قبال تحولات جهان اسلام و منطقه ای و بین المللی تبیین خواهد کرد.

وی همچنین در حاشیه این اجلاس با برخی مقامات کشورهای اسلامی دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود امیرعبداللهیان به گامبیا – تینو مدرن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود امیرعبداللهیان به گامبیا – تینو مدرن"، کلیک کنید.