واکنش وزیر دارایی اردوغان به نتایج غیرمنتظره انتخابات

واکنش وزیر دارایی اردوغان به نتایج غیرمنتظره انتخابات

به گزارش تینو مدرن مردم ترکیه روز گذشته برای انتخاب شهرداران 81 شهر به پای صندوق های رای رفتند اما برای اولین بار در 20 سال گذشته حزب حاکم عدالت و توسعه از اپوزیسیون شکست خورد و کنترل شهرهای بزرگ از جمله استانبول، آنکارا و ازمیر یا در دست حزب جمهوری خواه خلق باقی ماند یا در اختیار این حزب قرار گرفت.

شیمشک در اولین پیام خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) پس از انتخابات روز یکشنبه، نوشت: امیدوارم که نتیجه انتخابات محلی به نفع مردم و کشورمان باشد. ما به تحکیم و اجرای برنامه میان مدت – که در سپتامبر 2023 اعلام کردیم – ادامه خواهیم داد.

وی افزود: علاوه بر حفظ سیاست های مالی، وام دهی و سودآوری قوی، به دنبال صرفه جویی از طریق کنترل بهتر مخارج دولتی جهت تک رقمی کردن نرخ تورم هستیم و این مهم ترین هدف برایمان محسوب می شود.

شیمشک در ادامه عنوان کرد که مقامات ترکیه با ایجاد اصلاحات در ساختارها از طریق جداول زمانی برنامه میان مدت، به دنبال تغییرات اقتصادی و افزایش ظرفیت تولید و رقابت هستند.

این مقام ارشد ترکیه در ادامه نوشت: بنابراین رونقی مداوم – که پس از رسیدن به پیشرفتی پایدار حاصل می شود – میراث تمام بخش های جامعه خواهد بود.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش وزیر دارایی اردوغان به نتایج غیرمنتظره انتخابات" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش وزیر دارایی اردوغان به نتایج غیرمنتظره انتخابات"، کلیک کنید.