واکنش روسیه به رزمایش ناتو در شمال اروپا

واکنش روسیه به رزمایش ناتو در شمال اروپا

معاون وزیر امور خارجه روسیه برگزاری رزمایش «واکنش نوردیک 2024» ناتو را «تحریک آمیز» تلقی کرد.

به گزارش تینو مدرن، «الکساندر گروشکو» معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو رزمایش «پاسخ نوردیک 2024» ناتو را که، امروز(دوشنبه) در فنلاند، سوید و نروژ آغاز شده را رصد می کند و آن را «تحریک آمیز» می داند.

رزمایش ناتو، امروز با هدف دفاع از «قلمروی گسترش یافته نوردیک» و با حضور بیش از 20 هزار سرباز از 13 کشور به مدت 2 هفته در مناطق شمالی فنلاند، نروژ و سوید برگزار می شود.

بیش از 4000 سرباز فنلاندی در این رزمایش با عنوان «واکنش نوردیک 2024» به رهبری نروژ حضور دارند که بیانگر حضور گسترده کشورهای تازه پیوسته به ناتو در یک مانور نظامی خارجی است.

این رزمایش بخشی از بزرگترین رزمایش ناتو از زمان جنگ سرد است که «مدافع استوار 2024» نام دارد.

برای چندین سال، رزمایش های 2سالانه ناتو که در شمالگان انجام می شد، «واکنش سرد» نام داشت.

دیگر کشورهای شرکت کننده در این رزمایش که تا 15 مارس ادامه دارد، بلژیک، انگلیس، کانادا، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، نروژ، اسپانیا، سوید و آمریکا هستند.

تقریبا نیمی از سربازان، در رزمایش زمینی حضور دارند. مابقی هم در دریا هستند و بیش از 50 زیردریایی، ناوچه، ناوشکن، ناوهواپیمابر و سایر وسایل آبی-خاکی در این رزمایش حضور دارند. همچنین بیش از 100 جنگنده، هواپیمای ترابری، هواپیمای تجسس دریایی و هلیکوپتر نیز در این رزمایش حضور دارند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از گروشکو در این باره نوشت: «ارتش در حال رصد کردن است و ما تمامی ابزارهای لازم را برای این کار در اختیار داریم. موضع سیاسی ما مشخص است. عقیده داریم که این رزمایش ها، تحریک آمیز هستند. تمامی رزمایش ها، به ویژه، آن ها که از نظر جغرافیایی، نزدیک مرزها هستند، خطر بروز حوادث نظامی را افزایش می دهد».

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: «بنابراین، تمامی اقدامات لازم برای اطمینان یافتن از توانمندی های دفاعی روسیه انجام شده است».

او همچنین اشاره کرد که رزمایش های ناتو خطرات را در شمال اروپا بالا افزایش می دهد.

خبرگزاری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش روسیه به رزمایش ناتو در شمال اروپا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش روسیه به رزمایش ناتو در شمال اروپا"، کلیک کنید.