واکنش آمریکا به انتخابات ریاست جمهوری روسیه

واکنش آمریکا به انتخابات ریاست جمهوری روسیه

به گزارش تینو مدرن، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شنبه شب گفت: از آنجا که پوتین مخالفان سیاسی را زندانی و از حضور سایرین در این انتخابات جلوگیری کرد این انتخابات آزاد و منصفانه نیست.

سومین و آخرین روز اخذ رای گیری انتخابات ریاست جمهوری روسیه در همه مناطق این کشور به پایان رسید و بنا بر اعلام کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور، ولادیمیر پوتین رییس جمهوری کنونی و نامزد این انتخابات 87.46 درصد آرا در شمارش 35.73 درصد رای شرکت کنندگان در این انتخابات را به خود اختصاص داد.

پس از وی، نیکولای خاریتونوف نامزد حزب کمونیست روسیه با کسب 4.05 درصد آرا جایگاه دوم را دارد.

به گزارش ایرنا، جایگاه سوم نیز به ولادیسلاو داوانکوف نامزد حزب مردم جدید اختصاص دارد. وی تا این میزان شمارش آرا، اعتماد 3.89 درصد رای دهندگان را به دست آورده است.

لیونید اسلوتسکی نامزد حزب لیبرال دموکراسی نیز 3.04 درصد آرای شمارش شده را به دست آورده است.

بنا بر اعلام مراجع رسمی روسیه، 114 میلیون و 212 هزار و 734 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بودند که از این تعداد، 112 میلیون و 309 هزار و 947 نفر در روسیه زندگی می کنند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش آمریکا به انتخابات ریاست جمهوری روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش آمریکا به انتخابات ریاست جمهوری روسیه"، کلیک کنید.