هشدار کمیسر آنروا نسبت به فروپاشی این آژانس

هشدار کمیسر آنروا نسبت به فروپاشی این آژانس

کمیسر آژانس امدادرسانی و آوارگان فلسطینی (آنروا) در نامه ای به رییس مجمع عمومی سازمان ملل هشدار داد که این آژانس به نقطه فروپاشی رسیده است.

به گزارش تینو مدرن، فیلیپ لازارینی، کمیسر آژانس امدادرسانی و آوارگان فلسطینی (آنروا) پنجشنبه در نامه ای به رییس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: متاسفانه این آژانس در سایه درخواست های مکرر اسراییل برای منحل کردن آن و توقف حمایت مالی حامیان در سایه نیازهای انسانی بی سابقه در غزه به نقطه فروپاشی رسیده است و توانایی ادامه فعالیت های خود را ندارد.

به نقل از رای الیوم، رژیم صهیونیستی پیشتر 12 تن از کارمندان آنروا را به دست داشتن در حمله هفت اکتبر حماس متهم کرد. این آژانس فورا قرارداد کارمندان متهم را لغو و تحقیقات داخلی را آغاز کرد.

همچنین آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گروه مستقلی را با ریاست کاترین کولونا، وزیر خارجه سابق فرانسه برای ارزیابی فعالیت آنروا مکلف کرد.

با اینکه رژیم صهیونیستی هیچگونه دلیل و مدرک معتبری برای اثبات ادعاهای خود ارایه نکرد اما 16 کشور حمایت مالی خود را از این آژانس متوقف کردند.

لازارینی گفت: فعالیت های آنروا در سرتاسر منطقه از ماه مارس در معرض خطر بزرگی قرار خواهد گرفت. من نگران این هستم که ما در آستانه یک فاجعه هولناک هستیم که پیامدهای خطرناکی برای صلح، امنیت و حقوق بشر در منطقه خواهد داشت.

مسیولان ارشد سازمان ملل بارها تاکید کرده اند جایگزینی برای آنروا وجود ندارد.

لازارینی گفت: آنروا در طول دهه های گذشته خلا ناشی از نبود صلح یا حتی روند صلح را پر کرده است.

وی خواهان حمایت سیاسی مجمع عمومی از آنروا و ایجاد یک حل سیاسی و اصلاح روش حمایت مالی از این آژانس شد.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار کمیسر آنروا نسبت به فروپاشی این آژانس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار کمیسر آنروا نسبت به فروپاشی این آژانس"، کلیک کنید.