هشدار پکن و بروکسل به تل آویو درباره حمله به رفح

هشدار پکن و بروکسل به تل آویو درباره حمله به رفح

اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی خواست فورا به عملیات خود در رفح در جنوب نوار غزه پایان دهد. وزارت خارجه چین نیز مخالفت خود را با عملیات نظامی در رفح اعلام کرد.

به گزارش تینو مدرن، اتحادیه اروپا – در بیانیه ای که توسط «جوزپ بورل» مسوول سیاست خارجی این اتحادیه صادر شد – به رژیم صهیونیستی هشدار داد حمله گسترده به رفح که مملو از آوارگان است، فشار شدیدی را بر روابط اتحادیه اروپا با تل آویو وارد خواهد کرد.

وزارت امور خارجه چین در سالروز واقعه نکبت فلسطین اعلام کرد بی عدالتی علیه مردم فلسطین از زمان آواره شدن بیش از نیمی از آنها در 76 سال پیش تشدید شده است.

این وزارتخانه اعلام کرد: ادامه عملیات نظامی اسراییل در رفح، روابط چین با آن را تحت فشار شدید قرار می دهد.

همچنین همزمان با حملات مکرر شهرک نشینان به کاروان های کمک رسانی به غزه، «مایکل هیگینز»، رییس جمهور ایرلند گفت همه کسانی که از حقوق بشر حمایت می کنند از حملات به کاروان های امدادی وحشت زده شده اند.

وی حمله به کاروان های کمک رسانی را محکوم کرد و گفت: این حمله در حالی صورت می گیرد که مردم غزه از قحطی رنج می برند.

دیروز سه شنبه، پس از حمله شهرک نشینان صهیونیستی به محموله ای که از اردن می آمد، سازمان ملل بر لزوم محافظت رژیم صهیونیستی از کاروان های کمک های بشردوستانه عازم غزه در برابر خشونت شهرک نشینان تاکید کرد.

شایان ذکر است که نیروهای اشغالگر همچنان از ورود کمک ها از گذرگاه رفح که هفته گذشته آن از اشغال کردند، جلوگیری می کنند و از سوی دیگر گذرگاه «کرم ابوسالم» نیز همچنان به روی ورود کمک ها بسته است.

با وجود محکومیت های بین المللی، ارتش اشغالگر هفتم ماه مه عملیات به قول خودش «محدودی» را در شرق رفح آغاز کرد و مجددا حدود 300 هزار فلسطینی را مجبور کرد آواره شوند.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار پکن و بروکسل به تل آویو درباره حمله به رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار پکن و بروکسل به تل آویو درباره حمله به رفح"، کلیک کنید.