هشدار تشدید بارش ها و خسارت به محصولات کشاورزی در 3 استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از اخطار نارنجی رنگ برای 12 استان کشور خبر داد و گفت: در شمال اصفهان و دامنه های جنوبی البرز در میانه افزایش گرد و خاک و بارش برف پیش بینی می شود.

در 3 استان کشور نسبت به شدت بارندگی و خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داده شده است.

تینو مدرن:

امین هیسن نکسینه، کارشناس سازمان هواشناسی با توجه به افزایش بارندگی ها و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در اکثر استان های البرز و همچنین استان های مرکزی به 12 استان کشور هشدار نارنجی داد. در قم، نیمه شمالی اصفهان و یزد، بخشی از ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در جنوب غرب و غرب کشور به ویژه در ساعات بعدازظهر ابر شدید، گاهی باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. البته خیزش گرد و خاک و برف به ویژه در شمال اصفهان و دامنه های جنوبی البرز میانی دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی همچنین تاکید کرد: روز دوشنبه در ارتفاعات البرز شرقی و بعد از ظهر در ارتفاعات شمال غربی بارش گسترده و روز سه شنبه در سواحل شرقی دریای خزر بارش باران و رعد و برق پیش بینی می شود. در البرز، در سمنان و در غرب خراسان رضوی رعد و برق و وزش باد شدید است.

وی همچنین گفت: در شمال شرق و شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود و از روز سه شنبه در اکثر مناطق کشور افزایش دما خواهد بود.

نکسین گفت: برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه کشور دارای هوای آرام و آرام است و تنها در بعدازظهر در دامنه های شمالی، البرز مرکزی و دامنه های شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش خواهد داشت. در ابرهای پراکنده و باران.”

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار تشدید بارش ها و خسارت به محصولات کشاورزی در 3 استان کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار تشدید بارش ها و خسارت به محصولات کشاورزی در 3 استان کشور"، کلیک کنید.