نیویورک تایمز: اوکراین پایگاه جاسوسی «سیا» علیه روسیه است

نیویورک تایمز: اوکراین پایگاه جاسوسی «سیا» علیه روسیه است

به گزارش تینو مدرن به نقل از راشاتودی، بنا به افشای یک رسانه آمریکایی، اوکراین به یکی از پایگاه های مخفی سازمان جاسوسی «سیا» علیه روسیه تبدیل شده است.

روزنامه نیویورک تایمز روز یکشنبه در مقاله ای فاش کرد که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» اوکراین را به یکی از دارایی های اصلی خود در زمینه جاسوسی از روسیه، در طول یک دهه پس از کودتای سال 2014، تبدیل کرده است.

این روزنامه به نقل از تعداد زیادی از مقامات فعلی و سابق در آمریکا و اوکراین نوشت: متخصصان آمریکایی شبکه ای از پایگاه های مخفی را در اوکراین تامین مالی و سازماندهی کردند و کی یف را تبدیل به بخشی از «ایتلاف مخفی» علیه مسکو کردند.

به گزارش خبرگزاری تینو مدرن به نوشته راشاتودی اوکراین در حال حاضر میزبان دست کم 12 پایگاه جاسوسی مخفی واقع در نزدیکی مرز روسیه است که انواع اطلاعات در مورد روسیه را گردآوری می کنند. این پایگاه های جاسوسی همچنین حملات هواپیماهای بدون سرنشین و شبکه ای از ماموران فعال در داخل روسیه، را هماهنگ می کنند.

روزنامه نگاران نیویورک تایمز موفق شدند از یکی از این پایگاه های عملیاتی پیشرو واقع در یک پناهگاه زیرزمینی اوکراین بازدید کنند. به گفته آنها، از این مکان برای شنود ارتباطات نظامی روسیه و نظارت بر حملات پهپادها در خاک روسیه استفاده می شود.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیویورک تایمز: اوکراین پایگاه جاسوسی «سیا» علیه روسیه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیویورک تایمز: اوکراین پایگاه جاسوسی «سیا» علیه روسیه است"، کلیک کنید.