نخستین پرواز فضاپیمای سرنشین دار «استارلاینر» انجام می شود

پس از 5 سال شکست و انتظار؛

نخستین پرواز فضاپیمای سرنشین دار «استارلاینر» انجام می شود

ناسا قرار است پیرامون نخستین ماموریت فضاپیمای سرنشین دار متعلق به شرکت بویینگ نشست رسانه ای برگزار کند و جزییات این پرواز و اهداف اجرای آن را شرح دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن به نقل از وبسایت خبری ناسا، سازمان هوانوردی و ایالات متحده آمریکا میزبان جلسه توجیهی برای نخستین پرواز سرنشین دار استارلاینر است.

برهمین اساس، ناسا روز پنجشنبه، 25آوریل، میزبان دو فرصت رسانه ای است تا برای نخستین آزمایش سرنشین دار فضاپیمای بویینگ به ایستگاه فضایی بین المللی توضیحاتی ارایه دهد. 

نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای سرنشین دار استارلاینر به ناسا کمک می کند تا بررسی کند که آیا سیستم فضاپیما برای انجام ماموریت های چرخشی منظم سرنشینان به ایستگاه فضایی آماده است یا خیر. عملیات پرتاب این ماموریت ساعت 10:34 دقیقه شب به وقت منطقه زمانی شرقی و ساعت 6 صبح به وقت تهران از مجموعه پرتاب فضایی-41 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فلوریدا است.

بوچ ویلمور و سونی ویلیامز، فضانوردان ناسا با “موشک اطلس وی” به مدار می روند و در آزمایشگاه مداری پهلو می گیرند و به مدت یک هفته در آنجا اقامت می گیرند.

به عنوان بخشی از برنامه ماموریت های سرنشین دار ناسا، این ماموریت نخستین پرواز خدمه برای فضاپیمای استارلاینر است که فرود در غرب آمریکا را برای نخستین بار مورد بررسی قرار می دهد.

در صورتی که این عملیات با موفقیت اجرا شود، ناسا فرآیند نهایی صدور گواهینامه استارلاینر و آغاز ماموریت های سرنشین دار این فضاپیما به ایستگاه بین المللی را نهایی می کند.

جن کونز، معاون مدیر ناسا، دانا هاچرسون، معاون مدیر برنامه های سرنشین دار این سازمان، بوچ ویلمور و سونی ویلیامز از فضانوردان ناسا در این رویداد رسانه ای حضور دارند. این برنامه به طور زنده از طریق وبسایت ناسا و حساب کاربری این آژانس در یوتیوب و سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی پخش می شود.

برنامه خدمه تجاری ناسا اهدافی نظیر حمل و نقل ایمن، قابل اعتماد و مقرون به صرفه بودن پرواز ها از و به از ایستگاه فضایی بین المللی از ایالات متحده را از طریق مشارکت صنعت خصوصی دنبال می کند و درنهایت امکان همکاری و دسترسی به مدار پایین زمین و ایستگاه فضایی بین المللی را برای شمار بیشتری از افراد فراهم می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین پرواز فضاپیمای سرنشین دار «استارلاینر» انجام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین پرواز فضاپیمای سرنشین دار «استارلاینر» انجام می شود"، کلیک کنید.