ناریشکین: مرگ ناوالنی طبیعی بود/ سخنان ماکرون ما را به سمت جنگ هسته ای می کشاند

ناریشکین: مرگ ناوالنی طبیعی بود/ سخنان ماکرون ما را به سمت جنگ هسته ای می کشاند

سرگیی ناریشکین، رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه به مرگ طبیعی در زندان درگذشت. او همچنین صحبت های ماکرون درباره حضور سربازان ناتو در اوکراین را خطرناک توصیف کرد.

به گزارش تینو مدرن، ناریشکین در مصاحبه ای تلویزیونی با اشاره به مرگ منتقد کرملین گفت: «فکر نمی کنم این یک نوع برنامه خاص بوده باشد، اما متاسفانه مردم یک ویژگی دارند؛ اینکه دیر یا زود زندگی به پایان می رسد و آنها می میرند. ناوالنی هم به مرگ طبیعی مرد.»

ناریشکین این صحبت ها را در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نیروهایی در غرب در کشته شدن ناوالنی دست داشته اند یا خیر، بیان کرد. ناریشکین گفت او واکنش های پر سر و صدای غرب به مرگ ناوالنی را «شورش» می داند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت: «البته وقتی رقص های شیطانی در غرب اطراف تابوت ناوالنی اجرا می شود، کاملا طغیان کننده است. این غیراخلاقی، پست و غیراخلاقی است. دیگر چه می توان گفت؟ کاملا قابل پیش بینی بود.»

ناوالنی، برجسته ترین مخالف ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه ماه گذشته در سن 47 سالگی در زندان دورافتاده ای واقع در روسیه درگذشت. طرفداران او مدعی شدن که او به قتل رسیده است. کرملین اما هرگونه دخالت عوامل دولتی در مرگ او را رد کرده است.

رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه همچنین اظهارات امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه در مورد اعزام احتمالی سربازان ناتو به اوکراین را به باد انتقاد گرفت و گفت این صحبت ها جهان را به آستانه جنگ هسته ای سوق می دهد.

به تازگی ماکرون صحبت هایی از همفکری کشورهای اروپایی برای اعزام نیرو به اوکراین مطرح کرد و گفت فعلا اتفاق نظری حاصل نشده اما در کل، چنین چیزی را بعید ندانست. ایالات متحده و متحدان کلیدی اروپایی متعاقبا گفتند هیچ برنامه ای برای اعزام نیروی زمینی به اوکراین ندارند.

سرگیی ناریشکین، رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه در مصاحبه با تلویزیون روسیه گفت: «این نشان دهنده درجه بالای بی مسیولیتی رهبران امروز اروپا و در این مورد خاص، رییس جمهور فرانسه است. البته دیدن، مشاهده و درک اینکه توانایی خواص سیاسی فعلی در اروپا و اقیانوس اطلس شمالی برای مذاکره در سطح بسیار پایینی است، غم انگیز است. به ندرت پیش می آید که آنها عقل سلیم نشان دهند، اما این اظهارات بسیار خطرناک هستند و ما را به آستانه جنگ هسته ای می کشانند.»

پس از میزبانی کنفرانس حدود 20 کشور اروپایی در هفته گذشته، ماکرون اذعان کرد که هیچ اتفاق نظری در مورد اعزام نیرو از کشورهای غربی به اوکراین وجود ندارد، اما گفت که این موضوع را نمی توان رد کرد تا اطمینان حاصل شود که «روسیه پیروز نمی شود.»

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناریشکین: مرگ ناوالنی طبیعی بود/ سخنان ماکرون ما را به سمت جنگ هسته ای می کشاند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناریشکین: مرگ ناوالنی طبیعی بود/ سخنان ماکرون ما را به سمت جنگ هسته ای می کشاند"، کلیک کنید.