موشک نیروی دریایی دانمارک از کنترل خارج شد

موشک نیروی دریایی دانمارک از کنترل خارج شد

نیروی مسلح دانمارک اعلام کرد یک موشک هارپون متعلق به نیروی دریایی این کشور از کنترل خارج شده و ممکن است هر لحظه به صورت ناخواسته شلیک شود.

به گزارش تینو مدرن، نیروهای مسلح دانمارک اعلام کردند یک موشک هارپون دچار نقص فنی شده و احتمال دارد هر لحظه از روی ناوچه ای در غرب پایتخت این کشور شلیک شود.

ارتش دانمارک در بیانیه ای اعلام کرد: «پرتاب کننده موشک، بالابرنده آن فعال شده و در حال حاضر امکان غیرفعال کردن آن وجود ندارد.»

گرچه به گفته ارتش دانمارک این موشک به ارتفاع زیادی نخواهد رسید، اما پرتاب ناخواسته این موشک و فرودآمدن تکه های آن بر آب های این کشور برای دیگر کشتی هایی که در منطقه حضور دارند، خطرناک است.

این حادثه یک روز پس از آن اتفاق افتاده است که وزیر دفاع دانمارک، «رییس دفاع» این کشور را از کار برکنار و اعلام کرد دیگر به او اعتماد ندارد.

این پس از آن اتفاق افتاد که یک ناوچه دانمارکی که به ایتلاف دریایی آمریکا در دریای سرخ پیوسته و سعی در مقابله با عملیات های انصارالله یمن را داشت، در ماه میلادی گذشته توسط پهپادهای یمنی مورد حمله قرار گرفت؛ اما سامانه های تسلیحاتی آن دچار اختلال شدند.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موشک نیروی دریایی دانمارک از کنترل خارج شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موشک نیروی دریایی دانمارک از کنترل خارج شد"، کلیک کنید.