مهمترین مفاد پیشنهاد حماس برای آتش بس در غزه در 2 مرحله

مهمترین مفاد پیشنهاد حماس برای آتش بس در غزه در 2 مرحله

رویترز صبح روز جمعه مهمترین مفاد پیشنهاد جنبش مقاومت اسلامی (حماس) برای آتش بس در غزه را در 2 مرحله فاش کرد.

به گزارش تینو مدرن، حماس اواخر عصر پنجشنبه اعلام کرد که چشم انداز جامعی را بر اساس اصولی که برای توافق بر سر آتش بس در نوار غزه ضروری توصیف کرده است، به میانجیگران ارایه کرده است.

به گزارش رویترز، مرحله اول پیشنهاد حماس شامل آزادی زنان، کودکان، سالمندان و اسراییلی های بیمار در ازای آزادی تعدادی از 700 تا 1000 اسیر فلسطینی است. این پیشنهاد شامل سربازان زن اسراییلی نیز می شود.

در این پیشنهاد همچنین تصریح شده است که تاریخ نهایی آتش بس دایمی و خروج اشغالگران از نوار غزه پس از پایان مرحله اول توافق خواهد شد، مشروط بر اینکه در مرحله دوم تمامی اسرا از 2 طرف آزاد شوند.

انتظار می رود کابینه جنگ اشغالگر عصر امروز برای بررسی این پیشنهاد تشکیل جلسه دهد.

حماس در بیانیه ای اعلام کرد: «در چارچوب پیگیری روند مذاکرات از طریق برادران میانجی مصر و قطر، برای توقف تجاوز به مردم ما در غزه، امداد رسانی و کمک به آنها، بازگشت آوارگان به محل سکونت خود و خروج نیروهای اشغالگر از نوار غزه، جنبش حماس با تمرکز بر این اصول و مبادی که برای توافق ضروری هستند، دیدگاه کاملی به برادران ارایه کرده است.»

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهمترین مفاد پیشنهاد حماس برای آتش بس در غزه در 2 مرحله" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهمترین مفاد پیشنهاد حماس برای آتش بس در غزه در 2 مرحله"، کلیک کنید.