معلم چهار ساحتی در آزمون استخدامی اردیبهشت می خواهیم

حجت الاسلام پورثانی:

معلم چهار ساحتی در آزمون استخدامی اردیبهشت می خواهیم

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: یک مربی می خواهیم که به مسایل پرورشی، ورزشی، مشاوره و مراقبت سلامت مسلط باشد زیرا معتقدیم این 4 ساحت تربیتی به هم مرتبط هستند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن،”آیین انعقاد تفاهم نامه طرح شهید صدر زاده با محوریت اردوگاه های فرهنگی-تربیتی سراسر کشور، با حضورحجهالاسلام والمسلمین پورثانی معاون پرورشی و فرهنگی و صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام پورثانی با بیان اینکه یکی از نکاتی که دنبال آن هستیم پیاده سازی سند تحول بنیادی هست، گفت: این سند دانش آموز را تمام ساحتی و در همه ابعاد مهم می داند، در همین راستا در تلاش هستیم اقداماتی در جهت پیاده سازی این صنعت انجام دهیم.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بستر های رشد دانش آموز و با بیان اینکه باید از ظرفیت دانش آموزان استفاده کنیم، خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم هر آنچه دانش آموز در آن رشد کرده و زمینه تربیت و بالندگی او فراهم شده باید برای او فراهم کنیم، بنابراین زنگ ورزش یکی از بهترین ظرفیت ها برای رشد و پرورش و یکی از بهترین بستر ها برای ارتباط با دانش آموز است.

وی افزود: معاونت تربیت بدنی و معاونت پرورشی دو مقوله جدا از هم نیستند بلکه یک مقوله کاملا مشخص بوده که به رشد و تربیت دانش آموز ارتباط دارد، بنابراین اگر ما کانون تربیتی و فرهنگی و اردوگاه و مربی پرورشی داریم باید مربی ما از بستر ورزش و تربیت بدنی بهترین استفاده را برای پرورش دانش آموز داشته باشد.

حجت الاسلام پورثانی ادامه داد: در سند تحول بنیادین آمده که از جایی شروع کن که دانش آموز علاقه دارد و به جایی ختم شود که دانش آموز باید برود و یکی از جدی ترین علاقه مندی های دانش آموزان محیط ورزشی است و یکی از مهمترین اتفاقاتی که برای دانش آموز در محیط ورزشی می افتد رشد و تربیت او هست.

معاون وزیر آموزش و پرورش با ذکر این مطلب که شروع این داستان از آزمون استخدامی است که از 14 اردیبهشت آغاز خواهد شد، گفت: یک مربی 4 ساحتی که یک پیشه آن پرورشی، یکی تربیت بدنی، یکی مشاوره و دیگری مراقب سلامت است و اعتقاد داریم همه این شیون به هم ارتباط دارد، اگر دانش آموزی به مربی اعتماد نکند زمینه رشدو پرورش آن فرد را نمی توانیم فراهم کنیم.

وی در بخش بعدی از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کشور 1182 کانون فرهنگی تربیتی و 346 اردوگاه داریم، از هزار و 182 کانون،21 کانون ملی داریم که در کشور پراکنده هستند. اعتقاد داریم محیط کانون و اردوگاه باید محیط مناسبی برای تخلیه هیجان و شور و نشاط در دانش آموز باشد. در کانون های ما 22 انجمن وجود دارد که یکی از این انجمن ها، انجمن های ورزشی است.

حجت الاسلام پورثانی تصریح کرد: 11 کافه دخترانه در 11 کانون تربیتی فرهنگی کشور شروع شده که تا 4 ماه آینده افتتاح خواهد شد؛ و 40 اردوگاه ما به تجهیزات ورزشی و تفریحی مجهز خواهد شد.

وی افزود: یکی از مسایل جدی ما، مشارکت با معاونت تربیت بدنی و ایجاد مدل هم افزایی است که اردوگاه ما مکانی برای تربیت بدنی و تربیت بدنی مکانی برای رشد دانش آموزان باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معلم چهار ساحتی در آزمون استخدامی اردیبهشت می خواهیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معلم چهار ساحتی در آزمون استخدامی اردیبهشت می خواهیم"، کلیک کنید.