مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: نتانیاهو به هیچ کس گوش نمی کند

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: نتانیاهو به هیچ کس گوش نمی کند

جوزپ بورل با اشاره به اتهامات رژیم صهیونیستی علیه کارمندان آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) تاکید کرد نخست وزیر این رژیم به هیچ کس گوش نمی دهد و می خواهد که ادعاهای بدون مدرک پذیرفته شود و همه چشمانشان را به روی پایبندی به قوانین بین المللی ببندند.

به گزارش تینو مدرن، «جوزپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری مشترک با «فیلیپه لازارینی»، کمیسیونر ارشد آنروا گفت در دیدار با لازارینی نیاز مبرم به حمایت از فعالیت آنروا در غزه و خارج از آن را بررسی کرده است .

وی در ادامه افزود درباره این مساله توافق شد که حمایت از فلسطینی ها در نوار غزه و خارج از آن از وظایف آنروا است.

این مسوول اروپایی تاکید کرد سازمان آنروا به میلیون ها فلسطینی در اردن، سوریه، لبنان و کرانه باختری کمک می کند. توقف خدمات آنروا پیامدهای فاجعه باری برای میلیون ها تن خواهد داشت.

وی با اشاره به تعلیق کمک مالی برخی از کشورها به آنروا، تصریح کرد: کشورهای اروپایی زیادی هنوز حمایت خود را لغو نکرده اند و حتی کمک ها را تشدید هم کرده اند. آنروا در غزه به بیش از دو میلیون فلسطینی کمک می کند و هیچ جایگزینی برای ادامه فعالیت آن وجود ندارد.

بورل به ادعای رژیم صهیونیستی درباره مشارکت کارمندان آنروا در حمله هفتم اکتبر پرداخت و گفت این ادعاها نیازمند ادله و اثبات است. سازمان آنروا تحقیقات کامل و شفافی را درباره این ادعاهای رژیم صهیونیستی آغاز کرده است و اطمینان خاطری حاصل شده است.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: نتانیاهو به هیچ کس گوش نمی دهد و از ما می خواهد که ادعاهای بدون مدرک را باور کنیم و چشمانمان را بر روی پایبندی به قوانین بین المللی ببندیم.

وی گفت: در صورت عدم تداوم حمایت از آنروا 5.6 میلیون تن متاثر خواهند شد. نباید کمک هایی که آنروا ارایه می کند مخصوصا در این شرایط بحرانی متوقف شود. به نفع همه است که آنروا به فعالیت خود در غزه ادامه دهد.

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: جامعه بین الملل ممکن است مجبور شود در مورد ارایه سلاح به «اسراییل» تجدید نظر کند.

لازارینی کمیسیونر ارشد آنروا نیز در این نشست خبری گفت درباره ادامه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در نوار غزه بسیار نگران است.

وی با اشاره به عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در رفح، گفت: در غزه وحشت و هراس زیادی درباره عواقب حمله احتمالی رژیم صهیونیستی در رفح وجود دارد. کار در این شهر برای سازمان ملل سخت شده است.

کمیسیونر ارشد آنروا افزود هرگونه حمله نظامی به رفح، محل اسکان 1.5 میلیون فلسطینی، آن هم بدون مکان جایگزین، وحشتناک است. این حمله ممکن است تعداد زیادی از غیرنظامیان را که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند در معرض مرگ یا جراحت قرار دهد.

لازارینی با بیان اینکه اتهامات رژیم صهیونیستی علیه کارمندان آنروا صرفا یک ادعاست و این رژیم هیچ مدرکی ارایه نکرده است، تصریح کرد: از رژیم صهیونیستی خواسته ایم درباره تحقیقات درمورد کارمندان این سازمان در غزه همکاری کند.  12 کارمند آنروا علیرغم عدم وجود مدرکی دال بر اتهامات رژیم صهیونیستی علیه آنها، بازداشت شده اند.

وی در ادامه گفت یک نظارت بین المللی بر کمک های ارایه شده به آنروا پیشنهاد کرده است.

لازارینی به وضعیت مردم غزه پرداخت و گفت نشانه های قحطی و گرسنگی در شمال غزه دیده می شود.

در پی اتهام رژیم صهیونیستی مبنی بر دست داشتن تعدادی از کارمندان آنروا در حمله هفتم اکتبر، برخی از کشورها کمک مالی به این سازمان را تعلیق کردند.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: نتانیاهو به هیچ کس گوش نمی کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: نتانیاهو به هیچ کس گوش نمی کند"، کلیک کنید.