مسکو: برنامه جدید زلنسکی برای ضدحملات فاجعه جدیدی برای اوکراین خواهد بود

مسکو: برنامه جدید زلنسکی برای ضدحملات فاجعه جدیدی برای اوکراین خواهد بود

یک مقام بلندپایه وزارت دفاع روسیه با اشاره به این که عملکرد کی یف در میدان جنگ با وجود حمایت های گسترده متحدان غربی آن موفق نبوده است، گفت که برنامه جدید رییس جمهور این کشور برای ضدحملات جدید «فاجعه کاملی» برای اوکراین خواهد بود.

به گزارش تینو مدرن، یک مقام بلندپایه وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت که تلاش های پیشین اوکراین برای شکست دادن روسیه در میدان «فاجعه کامل» بوده و کی یف نباید پس از این انتظار چیز متفاوتی را داشته باشد.

شبکه راشاتودی در این باره گزارش داد: ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین در گفت وگویی که پیشتر با مجله بیلد آلمان انجام داده بود، گفت که اوکراین برنامه ای برای ضدحملات جدید دارد اما به تسلیحات و مهمات بیشتری از حامیان غربی خود نیاز دارد.

اما این مقام بلندپایه وزارت دفاع روسیه گفت: یادآور می شوم که اجرای برنامه پیشین ضدحملات در 2023 که زلنسکی، فرمانده کل قوا آن را «ناموفق» خوانده، منجر به مرگ و جراحت جدی بیش از 166 هزار تن از اعضای نیروهای مسلح اوکراین، تخریب 789 تانک، 2400 خودروی زرهی دیگر و 132 هواپیما شد.

او افزود: با وجود تمایل نداشتن اوکراینی ها به داوطلب شدن برای هدفی که «جنون زلنسکی» دنبال می کند، کی یف قوانین خود برای اعزام نیروها را اصلاح و به روزرسانی کرده است تا «گوشت دم توپ» بیشتری به خدمت اعزام کند.

اگرچه به گفته این مقام روس، رییس جمهور اوکراین با وجود به اتمام رسیدن تسلیحات، تجهیزات و حتی مهمات این کشور از مدت ها قبل، انتظار دارد که غرب تسلیحات و تجهیزات لازم را برای صدها هزار نیروی بیشتری که اعزام می شوند تامین کند.

این مقام وزارت دفاع روسیه اشاره می کند، این در حالی است که انبارهای تسلیحات و مهمات غرب خالی شده است و آمریکا و متحدان آن تقریبا در حال بخشیدن تجهیزات، تسلیحات و مهمات نیروهای خود به اوکراین هستند.

او افزود: به لطف این رویکرد در برنامه ریزی نظامی، شکی نیست که اجرایی شدن برنامه جدید زلنسکی برای ضدحملات منجر به فاجعه کاملی برای اوکراین، شکست نهایی نیروهای مسلح آن و آغاز روند صلح با شرایط روسیه خواهد شد.

اعضای ناتو پیش از گسترش درگیری های روسیه و اوکراین و درگرفتن جنگ در فوریه 2022 عرضه تسلیحات به اوکراین را با موشک های ضدتانک و بعد با ارسال تانک ها، توپ و هواپیماهای جنگنده ساخت اتحادیه جماهیر شوروی آغاز کردند. وقتی کی یف با کمبود این تسلیحات مواجه شد، آمریکا و متحدانش تفنگ ها، خودروهای زرهی و تانک های رزمی اصلی شان، از جمله لیوپارد2 و آبرامز را در اختیار اوکراین قرار دادند. آن ها با این وجود، تاکید داشتند که عرضه تسلیحات یادشده به معنای مشارکت آن ها در این جنگ نیست.

ژنرال های آمریکایی و انگلیسی به برنامه ریزی ضدحملات زمینی اوکراین در تابستان گذشته کمک کردند و بر این باور بودند که تسلیحات ساخت غرب نظامیان کی یف را قادر می سازد به خطوط دفاعی روسیه نفوذ کنند. طبق یک گزارش تحلیلی منتشر شده در روزنامه واشنگتن پست در دسامبر گذشته، «هیچ چیز طبق برنامه پیش نرفت.» پس از ناکامی، فرماندهی اوکراین استراتژی غرب را کنار گذاشت و تلاش کرد از تاکتیک های خود استفاده کند که تاثیر چندانی نداشت.

زلنسکی گفته است تا زمانی که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در قدرت است، نمی تواند با روسیه وارد مذاکره شود و هیچ برنامه صلحی را بدون در بر داشتن احیای کامل مرزهای اوکراین در سال 2014 نمی پذیرد.

مسکو بارها تاکید کرده است که به تمامی اهداف وعده داده شده اش، از جمله بی طرف و غیرنظامی سازی اوکراین و پاکسازی نازی ها از اوکراین خواهد رسید و اطمینان حاصل خواهد کرد که این کشور هیچ گاه به یک ایتلاف نظامی دارای خصومت با روسیه نپیوندد.
پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسکو: برنامه جدید زلنسکی برای ضدحملات فاجعه جدیدی برای اوکراین خواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسکو: برنامه جدید زلنسکی برای ضدحملات فاجعه جدیدی برای اوکراین خواهد بود"، کلیک کنید.