مدیر سازمان سیا: بحران غزه بی ثباتی را در خاورمیانه تجدید کرده است

مدیر سازمان سیا: بحران غزه بی ثباتی را در خاورمیانه تجدید کرده است

مدیر سرویس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با بیان این که بحران غزه بی ثباتی را در خاورمیانه تجدید کرده است، تاکید کرد، بدون برقراری آتش بس در نوار غزه، توزیع موثر کمک های انسانی ممکن نیست.

به گزارش تینو مدرن، «ویلیام برنز» مدیر سرویس اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» شامگاه دوشنبه گفت، بحران غزه بی ثباتی را در خاورمیانه تجدید کرده است.

وی با بیان این که گزینه های جایگزین عدم توافق درباره آتش بس، برای مردم بی گناه غزه، اسرا و خانواده های آنها بدتر خواهد بود، گفت: تلاش ها برای دستیابی به توافق آتش بس ادامه دارد اما قابل تضمین نیست.

به گزارش رویترز، برنز همانند دیگر مقامات آمریکایی ضمن دفاع از رژیم صهیونیستی گفت، نیاز این رژیم به پاسخ به حمله مقاومت فلسطین قابل درک است اما در این بین نباید غیرنظامیان آسیب ببینند.

مدیر سیا در حالی این اظهارات را مطرح می کند که در حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون بیش از 31 هزار فلسطینی شهید و بیش از 72 هزار فلسطینی دیگر زخمی شده اند.

این مقام آمریکایی افزود: کاهش درگیری در خاورمیانه نخستین گام برای حل است و برای افزایش میزان کمک های انسانی به نوار غزه تلاش می شود.

برنز گفت: تا زمانی که آتش بس برقرار نشود، توزیع موثر کمک ها در غزه بسیار دشوار است.

وی تصریح کرد: ارزیابی آمریکا این است که حزب الله لبنان و ایران خواهان تشدید جنگ غزه و گسترش آن نیستند.

برنز با اشاره به محاصره کشتیرانی رژیم صهیونیستی در دریای سرخ، مدعی شد: جنبش انصارالله یمن از جنگ غزه برای اهداف و اجرای دستورکار خود بهره برداری می کند. این جنبش وارد جنگ غزه شده و به یکی از طرف های اصلی این جنگ تبدیل شده است.

برنز افزود، حملات یمن در دریای سرخ و علیه رژیم صهیونیستی، خطری واقعی برای گسترش درگیری است.

انصارالله یمن اعلام کرده تا زمان توقف جنگ غزه و لغو محاصره این باریکه، به عملیات نظامی خود علیه کشتی های رژیم صهیونیستی یا کشتی های عازم بنادر فلسطین اشغالی ادامه می دهد.

آمریکا و انگلیس به بهانه حفاظت از امنیت کشتیرانی در دریای سرخ و تنگه باب المندب، مواضع این جنبش را در داخل یمن هدف قرار می دهند تا جایی که امروز(دوشنبه، 21 اسفند)  13 حمله به مناطق مختلف یمن انجام داده اند.

برنز درباره جنگ اوکراین نیز گفت: اگر کنگره نتواند کمک نظامی بیشتری به اوکراین ارایه کند، اشتباه بزرگ و تاریخی خواهد بود چرا که تجهیزات اوکراین در حال تمام شدن است و اکنون زمان کمک به این کشور است.

وی تاکید کرد: تصور این که اوکراین چگونه مناطقی را که پس گرفته، بدون حمایت آمریکا حفظ خواهد کرد، دشوار است.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدیر سازمان سیا: بحران غزه بی ثباتی را در خاورمیانه تجدید کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدیر سازمان سیا: بحران غزه بی ثباتی را در خاورمیانه تجدید کرده است"، کلیک کنید.