فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان: ارتش از مذاکرات صلح خارج شد

فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان: ارتش از مذاکرات صلح خارج شد

فرمانده نیروهای «واکنش سریع» سودان در سخنانی ارتش این کشور را مقصر بی نتیجه ماندن مذاکرات صلح در این کشور دانست.

به گزارش تینو مدرن، محمد حمدان دقلو (حمیدتی)، فرمانده نیروهای «واکنش سریع» سودان در سخنرانی به مناسبت عید سعید قربان اظهار کرد: این ارتش بود که از مذاکرات صلح و پایان جنگ در سودان خارج شد.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی گفت: ما برای جلوگیری از جنگ هر کاری کردیم و با نیت خالصانه به جده رفتیم و توافقنامه جده را امضا کردیم و صادقانه قصد داشتیم به یک راه حل سیاسی برای بحران کنونی دست پیدا کنیم.

حمیدتی ادامه داد: ما با جدیت و صادقانه در مذاکرات منامه شرکت کردیم و با حضور گسترده بین المللی توافقنامه چارچوب را امضا کردیم، اما هماهنگ کننده نیروهای مسلح یک روز قبل از بررسی پیش نویس توافق نامه ناپدید شد و به دنبال آن هیات ارتش عذرخواهی کرد و از توافق منامه خارج شد.

فرمانده نیروهای واکنش سریع در ادامه از هر ابتکارعملی با هدف دستیابی به صلح فراگیر در سودان استقبال و بر لزوم حفاظت از وحدت سودان تاکید کرد.

در مقابل عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان نیز در پیامی در ایکس نسبت به پیروزی در جنگ ابراز اطمینان کرد و این جنگ را «نبرد عزت» توصیف کرد.

جنگ داخلی سودان از نیمه های آوریل سال 2023 و بین دو جناح رقیب؛ دولت نظامی و ارتش سودان (SAF) به رهبری ژنرال «عبدالفتاح البرهان» و نیروهای واکنش سریع (RSF) به فرماندهی «محمدان حمدان دقلو» معروف به حمیدتی تحت حمایت امارات و دیگر نیروهای خارجی با هدف تسلط بر سودان آغاز شده است.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان: ارتش از مذاکرات صلح خارج شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان: ارتش از مذاکرات صلح خارج شد"، کلیک کنید.