علی اف: باکو به صلح با ایروان نزدیک تر از همیشه است

علی اف: باکو به صلح با ایروان نزدیک تر از همیشه است

به گزارش تینو مدرن، خبرگزاری تاس نوشت: الهام علی اف در مراسم افتتاح یازدهمین مجمع جهانی باکو با عنوان «بازگرداندن جهان تکه تکه شده» ضمن بیان این مطلب تاکید کرد، جمهوری آذربایجان آماده ادامه مذاکرات صلح با ارمنستان است زیرا به گفته وی، زمان آن رسیده که به بی ثباتی در منطقه پایان داده شود.

مجمع جهانی باکو که سازمان دهی آن را مرکز بین المللی نظامی گنجوی برعهده داشته است، از سال 2013 برگزار می شود. باشگاه مادرید یکی از مبتکران ایجاد چنین بستر گفتگوی بین المللی است که بیش از 80 رییس جمهور سابق و نخست وزیر سابق از 56 کشور را گرد هم می آورد.

اولین مجمع درباره وضعیت قفقاز جنوبی برگزار شد، اما بعد با توجه به گستردگی موضوعات مطرح شده در آن که ماهیت منطقه ای داشت، درباره جهانی نامیدن آن تصمیم گیری شد. در یازدهمین مجمع بیش از 400 نماینده از 68 کشور جهان حضور دارند.

به گزارش ایرنا، مقام ارشد ارمنستان پیشتر اعلام کرد که این کشور در صورتی که باکو از اراده سیاسی لازم برخوردار باشد، آماده امضای توافقنامه صلح با جمهوری آذربایجان است.

واهان کاستانیان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان در مصاحبه ای در جریان مجمع دیپلماسی آنتالیا در ترکیه به خبرگزاری «رویترز» گفت: ایروان اراده سیاسی برای عادی سازی روابط با جمهوری آذربایجان بر اساس اصولی که پیشتر میان طرفین توافق شده بود را دارد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علی اف: باکو به صلح با ایروان نزدیک تر از همیشه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علی اف: باکو به صلح با ایروان نزدیک تر از همیشه است"، کلیک کنید.