صنایع به دنبال حل چالش ها با استفاده از فناوری های نو هستند

صنایع به دنبال حل چالش ها با استفاده از فناوری های نو هستند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر گفت: صنایع و بنگاه های اقتصادی برای حل چالش های خود به دنبال راهکار های نوآورانه با استفاده از فناوری های نو خواهند بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، علی حیدری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در نخستین همایش بین المللی «نانوتکنولوژی در فرآیند های مهندسی» به بیان اهداف این همایش پرداخت و اظهار کرد: امروزه در دنیا شاهد رشد سریع تحولات فناورانه هستیم. در آینده نزدیک مفاهیم جدیدی مانند نانوتکنولوژی، الگوریتم های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، فناوری های بلاکچین و امنیت شبکه بیشتر مطرح خواهد شد و زندگی روزمره انسان و عملکرد صنایع را تحت شعاع قرار می دهد به نحوی که صنایع و بنگاه های اقتصادی برای حل چالش های خود به دنبال راهکار های نوآورانه با استفاده از فناوری های نو خواهند بود.

وی به بیان اقدامات انجام شده در راستای توسعه فناوری های جدید و پاسخگویی به نیاز روز جامعه پرداخت و عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با هدف برطرف کردن چالش های پیش روی صنایع و با تمرکز بر حوزه های فنی مهندسی، ایجاد آزمایشگاه نسل چهار، توسعه مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان، برگزاری همایش های ملی و بین المللی اقدامات موثری در این زمینه انجام داده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر افزود: این واحد دانشگاهی اقدام به برگزاری نخستین همایش بین المللی نانوتکنولوژی در فرایند های مهندسی در تاریخ های دوم و سوم اسفندماه سال جاری کرد. این همایش که در دو پایگاه استنادی جهان اسلام ISC و CIVILICA نمایه شده و با دریافت مقالات در 12 محور با مشارکت صنایع و دانشگاه های مختلف کشور برگزار شد.

حیدری اضافه کرد: ازجمله محور های کلیدی این همایش می توان به کاربرد نانوتکنولوژی در مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، مهندسی هوافضا و ساخت مواد و تجهیزات پیشرفتهٔ مهندسی، روش های شناسایی و سنتز نانو ساختار ها در مهندسی، تشخیص پزشکی و داروسازی به کمک نانوتکنولوژی، نقش نانوتکنولوژی در محیط زیست اشاره کرد.

وی بیان کرد: بر اساس رویکرد جدیدی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در پیش گرفته به دنبال ایجاد توانمندسازی دانشجویان علاقه مند و مستعد در راستای ایجاد کسب وکار های نوپا و رشد اقتصاد دانش بنیان هستیم تا بتوانیم نقش مهمی در اشتغال همزمان با تحصیل در قالب طرح پویش و کمک به اشتغال فارغ التحصیلان در زمینه تخصصی ایفا کنیم.

ارسال 99 به همایش بین المللی«نانوتکنولوژی در فرآیند های مهندسی»

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر نیز گفت: از مجموع 99 کد مقاله ای که به دبیرخانه همایش ارسال شد در نهایت 35 مقاله مورد پذیرش و داوری قرار گرفت. همچنین در طول برگزاری همایش کارگاه های متنوع و کاربردی در زمینه های نانوتکنولوژی، فنی مهندسی و پزشکی ازجمله کارگاه کاربرد نرم افزار های مختلف برگزار شد.

مهدی نصری عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با بیش از یک هزارعنوان مقاله در زمینه نانو فناوری و 10محصول دانش بنیان در حوزه نانو ازجمله دانشگاه های سرآمد و به نام کشور محسوب می شود.

به گزارش تینو مدرن، این همایش در روز اول به صورت حضوری و در روز دوم به صورت مجازی با سخنرانی داود طغرایی استاد تمام گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر و دبیر علمی همایش، حمیدرضا بخششی راد دانشیار گروه مواد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، زهرا شاکران رییس هییت مدیره شرکت نانوفناور آلاء و با حضور پژوهشگران، استادان و دانشجویان سراسر کشور برگزار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صنایع به دنبال حل چالش ها با استفاده از فناوری های نو هستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صنایع به دنبال حل چالش ها با استفاده از فناوری های نو هستند"، کلیک کنید.