شی در صربستان: هرگز بمباران سفارت چین در بلگراد توسط آمریکا را فراموش نمی کنیم

شی در صربستان: هرگز بمباران سفارت چین در بلگراد توسط آمریکا را فراموش نمی کنیم

به گزارش تینو مدرن شی جین پینگ، رییس جمهور چین در مقاله ای برای روزنامه «پولیتیکا» که قدیمی ترین روزنامه صربستان است، نوشت: «25 سال قبل ناتو سفارت چین در یوگسلاوی سابق را بمباران کرد که در نتیجه آن سه خبرنگار چینی کشته شدند. ما نباید این واقعه را هرگز فراموش کنیم. ما هرگز اجازه نخواهیم داد که چنین تاریخ تراژیکی دوباره تکرار شود.»

به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، در جریان بمباران یوگسلاوی در سال 1999 توسط ناتو، موشک های آمریکایی سه خبرنگار چینی را کشتند که بعدا کاخ سفید آن را اشتباه دانست و تقصیر را به گردن نقشه های غلط انداخت.

به نقل از تینو مدرن این رویداد به اعتراضات گسترده ضد آمریکایی در سراسر چین و از دست رفتن اعتماد پکن به گروه های تحت رهبری آمریکا مانند ناتو منجر شد.

سفر شی جین پینگ به صربستان 25 سال پس از این بمباران و بخشی از سفر سه روزه خود پس از فرانسه و مجارستان است.

وی قرار است در این سفر کشورهای اروپایی را متقاعد کند که اقتصاد بزرگ چین آنقدر بزرگ است که نمی شود از آن چشم پوشی کرد.

روابط بین چین و صربستان که عضوی از اتحادیه اروپا به شمار نمی رود، در دوران ریاست جمهوری شی جین پینگ تقویت شده است.

وی در مقاله خود برای این روزنامه قدیمی چاپ صربستان همچنین نوشت، دوستی بین پکن و بلگراد از قدیم است اما می شود که قوی تر و مستحکم تر شود.

رییس جمهور چین همچنین نوشت: «مردم چین به صلح ارج می نهند اما هرگز تراژدی هایی مانند بمباران سفارت چین در یوگسلاوی را فراموش نمی کنند.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شی در صربستان: هرگز بمباران سفارت چین در بلگراد توسط آمریکا را فراموش نمی کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شی در صربستان: هرگز بمباران سفارت چین در بلگراد توسط آمریکا را فراموش نمی کنیم"، کلیک کنید.