سوییس: روند صلح در اوکراین بدون روسیه غیرممکن است

سوییس: روند صلح در اوکراین بدون روسیه غیرممکن است

سوییس پذیرفته است که روند صلح در اوکراین بدون روسیه غیرممکن است.

به گزارش تینو مدرن، «ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوییس قبل از دیدارش با همتای اتریشی، الکساندر شالنبرگ در برن، عنوان کرد نمی توان بدون روسیه روند صلحی در اوکراین برقرار کرد. روسیه باید وارد شود.

به نقل از آر. تی. اس، کاسیس، میلی به اظهارنظر در مورد اظهارات اخیر سرگیی لاوروف، همتای روس خود که سوییس را کشور متخاصم توصیف کرد، نداشت. وی بر دلبستگی سوییس به بی طرفی تاکید کرد: این بی طرفی به معنای نظامی است. ما سلاح یا نیرو به اوکراین نمی فرستیم.

وی همچنین اظهار کرد: گفت وگو با هند و چین و کشورهای جنوب جهانی بسیار مهم است. مقدمات کنفرانس صلح «بورگنستاک» به خوبی در حال انجام است. دعوت نامه ها هنوز ارسال نشده است، هنوز چند جزییات باقی مانده است که در روزهای آینده حل خواهد شد.

وزیر امور خارجه سوییس گفت: هدف این کنفرانس باز کردن روند صلح خواهد بود. ما هیچ تضمینی برای موفقیت نداریم. اما جایگزین این است که هیچ کاری انجام ندهیم. برداشتن گامی روبه جلو و آغاز گفت وگو کار خوبی خواهد بود، زیرا در حال حاضر هیچ روند صلحی در هیچ کجای اوکراین در جریان نیست.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سوییس: روند صلح در اوکراین بدون روسیه غیرممکن است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سوییس: روند صلح در اوکراین بدون روسیه غیرممکن است"، کلیک کنید.