سویه های مختلف محصولات پروبیوتیک تولید می شوند

در یک شرکت دانش بنیان؛

سویه های مختلف محصولات پروبیوتیک تولید می شوند

مدیر بخش تضمین کیفیت شرکت دانش بنیان فعال در صنعت داروسازی از تولید سویه های مختلف محصولات پروبیوتیک در این شرکت خبر داد و گفت: قرار است روی تولید مواد پُرخطر دارو های سرطانی در آینده متمرکز شویم.

آناهیتا شُبیریان، فارغ التحصیل مقطع دکتری مهندسی شیمی و مدیر بخش تضمین کیفیت شرکت دانش بنیان فعال در صنعت داروسازی مستقر در پارک فناوری پردیس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، توضیحاتی در خصوص فعالیت های شرکت ارایه کرد و گفت: این شرکت دانش بنیان حدود 14سال است که فعالیت خود را در حوزه تولید محصولات پروبیوتیک آغاز کرده است. این محصولات تا قبل از تولید شرکت از خارج وارد می شد.

وی در همین راستا ادامه داد: سویه های مختلف محصولات پروبیوتیک شامل مراحل و سویه های مختلفی از جمله مقاوم سازی باکتری و خشک کردن مواد پروبیوتیک می شود که صفر تا صد توسط متخصصان داخلی انجام می شوند.

مدیر تضمین کیفیت این شرکت دانش بنیان درباره مزیت های فناورانه این شرکت توضیح داد: روشی که برای تولید و خشک کردن باکتری های پروبیوتیک درشرکت انجام می شود برای اولین بار است که توسط متخصصان داخلی به تجاری سازی رسیده است.

شبیریان به توسعه دو خط تولید و رونمایی از محصولات جدید این شرکت در سال جاری اشاره کرد و افزود: ورود شرکت به فاز تولید ماده موثره دارو یا «API» یکی از گام های توسعه ای بوده است.

وی ادامه داد: البته تولید داروهای سرطانی نیز یکی دیگر از فعالیت های تولیدی کشور است که باعث کاهش چشمگیر ارزبَری از کشور می شود.

شبریان با بیان اینکه داروهای سرطانی یکی از مهم ترین گام های توسعه ای شرکت برای آینده است، گفت: کار روی مواد پُرخطر در داروهای سرطانی از جمله مهم ترین برنامه های آینده شرکت است. درواقع تولید مواد پُرخطر داروهای سرطانی بر محور سلامت انسان و محیط زیست از گام های بعدی محسوب می شود.

وی به برخی چالش ها و نقاط پُر رنگ برای حضور زنان در عرصه فناوری اشاره کرد و ادامه داد: درحال حاضر بزرگترین چالش بانوان در عرصه صنعتی، محیط مردانه  کارخانه، کارگاه ها و به طور کلی محیط های صنعتی است که البته همان طور که شاهد هستیم بانوان بسیاری بر این محیط های مردانه فعالیت می کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سویه های مختلف محصولات پروبیوتیک تولید می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سویه های مختلف محصولات پروبیوتیک تولید می شوند"، کلیک کنید.