سومین همایش گفت وگوهای ایرانی – عربی با عنوان «برای همکاری و تعامل» برگزار می شود

سومین همایش گفت وگوهای ایرانی – عربی با عنوان «برای همکاری و تعامل» برگزار می شود

سومین همایش گفت وگوهای ایرانی – عربی با عنوان «برای همکاری و تعامل» به میزبانی شورای راهبردی روابط خارجی روز 23 اردیبهشت در تهران افتتاح می شود.

به گزارش تینو مدرن، این همایش در پی 2 همایشی برگزار می شود که به ابتکار مشترک شورای راهبردی روابط خارجی و مرکز الدراسات الجزیره در 2 سال اخیر برگزار شده بود.

در همایش گفت وگوهای ایرانی و عربی حدود 40 تن از اندیشمندان و کارشناسان از 15 کشور عربی حضور خواهند داشت و با همتایان ایرانی خود به بررسی مهم ترین مسایل منطقه و جهان اسلام می پردازند.

هدف این همایش رسیدن به تفاهم و درک بهتر از موضوعات مورد علاقه و نگرانی های مشترک میان ایران و جهان عرب است.

این همایش شامل هشت نشست تخصصی خواهد بود که موضوع فلسطین، جنگ غزه و آینده آن، از مباحث ویژه محسوب می شود.

دیگر نشست ها به مهم ترین مسایل منطقه از جمله نظم نوین جهانی و نقش منطقه غرب آسیا در این نظم و مباحث امنیتی و اقتصادی اختصاص خواهد داشت.

سومین همایش گفت وگوهای ایرانی – عربی با حضور دکتر سیدکمال خرازی، رییس شورای راهبردی روابط خارجی و دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه افتتاح خواهد شد.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سومین همایش گفت وگوهای ایرانی – عربی با عنوان «برای همکاری و تعامل» برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سومین همایش گفت وگوهای ایرانی – عربی با عنوان «برای همکاری و تعامل» برگزار می شود"، کلیک کنید.