سازمان ملل: اکثر بیمارستان های غزه از کار افتاده اند

سازمان ملل: اکثر بیمارستان های غزه از کار افتاده اند

بر اساس گزارشی که یک دفتر وابسته به سازمان ملل منتشر کرده، دست کم دو سوم از بیمارستان های نوار غزه از کار افتاده اند.

به گزارش تینو مدرن، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان در گزارشی هشدار داد از مجموع 36 بیمارستان نوار غزه دست کم 24 بیمارستان غیرفعال هستند.

به نوشته پایگاه شبکه الجزیره، در این سند نوشته شده است: «نظام بهداشت و درمان در نوار غزه به دلیل خصومت های مداوم و محدودیت های دسترسی در حال فروپاشی بوده و این وضعیت منجر به از کار افتادن تعداد هر چه بیشتری از بیمارستان ها می شود.»

این دفتر در ادامه گزارش خود تصریح کرد: «طبق بررسی سازمان جهانی بهداشت تا روز چهارشنبه 27 مارس از مجموع 36 بیمارستان موجود در نوار غزه 24 بیمارستان غیرفعال هستند، دو بیمارستان در شمال غزه حداقل فعالیت را دارند و 10 بیمارستان از جمله چهار بیمارستان در شمال غزه و شش بیمارستان در جنوب غزه به صورت مقطعی کار می کنند.»

همچنین فدراسیون بین المللی انجمن های هلال احمر و صلیب سرخ نیز گزارش داده اند که نظام بهداشت و درمان در شمال نوار غزه «به طور عمده از بین رفته» و در جنوب هم «در آستانه فروپاشی است.»

در ادامه گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل درباره وضعیت نظام بهداشت و درمان غزه نوشته شده است: «16 کودک دچار سوءتغذیه در روز در بیمارستان کمال عدوان غزه که به دلیل کمبود آب، غذا و ملزومات بهداشتی به سختی خدمات ارایه می دهد پذیرش می شوند.»

از سوی دیگر بیمارستان الشفا بالغ بر 10 روز است که تحت محاصره قرار گرفته و نیروهای اسراییلی کارمندان و بیماران این بیمارستان را در یک ساختمان مورد استفاده برای امور منابع انسانی «که برای ارایه خدمات بهداشت و درمان ساخته نشده» محبوس کرده اند.

طبق این سند نیروهای اسراییلی بعد از آنکه به کارکنان و بیماران بیمارستان الامل در جنوب خان یونس دستور تخلیه دادند با خاک ورودی های این بیمارستان را مسدود کردند. روز سه شنبه فعالیت این بیمارستان و مقر انجمن هلال احمر فلسطین که در نزدیکی آن است متوقف شد.

در این گزارش شرایط بیمارستان اروپایی غزه در خان یونس «غیرقابل تصور و درک» توصیف شده است.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داده تنها بیمارستان های فعال در غزه «اقلام ضروری کافی برای ادامه عمل های جراحی مهم و نجات بخش و مراقبت از بیماران از جمله در بخش مراقبت های ویژه در اختیار ندارند.»

این سازمان بار دیگر خواستار برقراری آتش بس در غزه، حفاظت  از جان غیرنظامیان و بخش بهداشت و درمان در این باریکه شده و همچنین گفت که از همه طرف ها می خواهد «به قوانین بین المللی احترام بگذارند.»

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ملل: اکثر بیمارستان های غزه از کار افتاده اند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ملل: اکثر بیمارستان های غزه از کار افتاده اند"، کلیک کنید.