روغن زیتون می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

روغن زیتون می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

تینو مدرن:

بعید است که یک لیوان روغن زیتون به تنهایی باعث کاهش وزن شود. در حالی که روغن زیتون می تواند افزودنی سالم به رژیم غذایی شما باشد، کاهش وزن از طریق ترکیبی از عوامل کلیدی، از جمله رژیم غذایی متعادل، فعالیت بدنی منظم و انتخاب سبک زندگی سالم به دست می آید.

اما آیا مصرف روزانه روغن زیتون می تواند به کاهش وزن کمک کند؟ در این مقاله، ما هر آنچه را که باید در مورد فواید سلامتی مختلف روغن زیتون بدانید، به اشتراک می گذاریم که چگونه روغن زیتون می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

آیا روغن زیتون می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

بر اساس مطالعه ای که در سال 2018 در مجله تغذیه اروپایی منتشر شد، افرادی که به جای روغن سویا روغن زیتون را به عنوان بخشی از یک صبحانه پرچرب مصرف می کردند، کاهش قابل توجهی در چربی و فشار خون داشتند.

با این حال، این نوع مصرف روغن زیتون با یک هشدار همراه است. بعید است که یک لیوان روغن زیتون به تنهایی باعث کاهش وزن شود. در حالی که روغن زیتون می تواند افزودنی سالم به رژیم غذایی شما باشد، کاهش وزن از طریق ترکیبی از عوامل کلیدی، از جمله رژیم غذایی متعادل، فعالیت بدنی منظم و انتخاب سبک زندگی سالم به دست می آید.

برای کاهش وزن همچنان باید رژیم غذایی متنوعی داشته باشید که سرشار از مواد مغذی و غذاهای غنی از فیبر باشد، مانند میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات کامل، آجیل، دانه ها و پروتیین های بدون چربی.

روزانه چقدر روغن زیتون بخوریم؟

علاوه بر این، روغن زیتون یک چربی با درشت مغذی های بیشتر در هر گرم کالری است. بنابراین مصرف زیاد آن می تواند منجر به افزایش وزن شود. طبق دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها، بزرگسالان باید تنها 20 تا 35 درصد از کالری روزانه خود را از چربی دریافت کنند.

چگونه روغن زیتون می تواند به اهداف کاهش وزن شما کمک کند

در حالی که چربی کالری بالایی دارد، اما بسیار رضایت بخش است. افزایش سیری می تواند منجر به کاهش دریافت کالری شود که برای کاهش وزن مفید است. این بدان معناست که به دلیل سیری بیشتر، احتمال کمتری دارد که در طول روز غذاهای بدون کالری بخورید.

علاوه بر این، روغن زیتون به غذا طعم می افزاید و می تواند خوردن غذاهای سالم تر را لذت بخش تر کند و به شما کمک کند به یک برنامه غذایی سالم پایبند باشید، که برای کاهش وزن پایدار مهم است.

فواید افزودن روغن زیتون به غذا

روغن زیتون علاوه بر فواید بالقوه کاهش وزن، سرشار از چربی های تک غیراشباع است که در صورت استفاده به جای چربی های اشباع و ترانس، به کاهش سطح کلسترول بد و کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند.

روغن زیتون همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است که به کاهش التهاب در بدن و کاهش خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، سرطان و دیابت کمک می کند.

برخی مطالعات حتی نشان می دهند که چربی های تک غیراشباع موجود در روغن زیتون به بهبود عملکرد شناختی و کاهش خطر زوال شناختی با افزایش سن کمک می کند.

چگونه روغن زیتون را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم؟

افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی می تواند آسان و خوشمزه باشد.

از روغن زیتون به عنوان پایه سس سالاد خانگی استفاده کنید. فقط آن را با نمک، فلفل و یک منبع اسیدی مانند آب لیمو یا سرکه مخلوط کنید تا یک سس متعادل و خوشمزه داشته باشید.

از روغن زیتون به عنوان پایه ای برای مارینادهای گوشت، مرغ یا ماهی استفاده کنید تا طعم و بافت آن نرم شود.

شما حتی می توانید روغن زیتون را در دستور العمل های پخت مانند کیک یا کلوچه جایگزین سالم تری برای کره یا روغن نباتی کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روغن زیتون می تواند به کاهش وزن کمک کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روغن زیتون می تواند به کاهش وزن کمک کند؟"، کلیک کنید.