روسیه ۳ موشک هیمارس آمریکایی را در اوکراین نابود کرد

روسیه ۳ موشک هیمارس آمریکایی را در اوکراین نابود کرد

مسکو اعلام کرد، ارتش روسیه سه موشک هیمارس که آمریکا برای اوکراین ارسال کرده بود، نابود کرده است.

به گزارش تینو مدرن، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد این سامانه‌ها با اقدامات ترکیبی هواپیماهای جنگی، پهپادها، توپخانه و نیروهای موشکی روسیه از بین رفته است.

به نقل از شبکه خبری راشا تودی، این وزارتخانه همچنین افزود که در این حمله همچنین «بیش از ۱۰ متخصص خارجی که به اوکراین در استفاده از این سیستم‌ها خدمات‌رسانی می‌کردند» کشته شدند.

با این حال، مقامات نمی‌گویند که هیمارس که دارای برد آتش حدود ۸۰ کیلومتر است، در کدام نقطه نابود شده و همچنین جزئیاتی در مورد ملیت پرسنل خارجی ارائه نمی‌دهند.

با این حال، چندین کانال تلگرامی روسیه ویدئویی از حمله منتشر کردند و مدعی شدند که این حمله شبانه در منطقه خرسون تحت کنترل روسیه انجام شده است. این فیلم سیاه و سفید چیزی شبیه به تصاویر هوایی از سه سامانه هیمارس در حال مانور دادن در جاده پیش از اصابت یک موشک قدرتمند را نشان می‌دهد.

ماه گذشته میلادی، وزارت دفاع روسیه ادعا کرد که یک سامانه هیمارس دیگر را در منطقه خارکیف اوکراین منهدم کرده است.

این حملات پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده در ماه مه اعلام کرد به کی‌یف اجازه می‌دهد از سلاح‌های ساخت آمریکا برای حمله به اهدافی در عمق روسیه استفاده کند و مقامات اوکراینی نیز تایید کردند که این موشک‌ها برای بمباران مراکز لجستیکی و مواضع توپخانه روسیه در آن سوی مرز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

مقامات روسیه بارها اوکراین را به استفاده از سلاح‌های ساخت غرب، به ویژه موشک‌های هیماس و موشک‌های دوربرد اتکمز برای حمله به غیرنظامیان متهم کرده‌اند.

در همین راستا، مسکو واشنگتن را در مورد تحویل تسلیحات مورد انتقاد قرار داد و استدلال کرد که با انجام این کار، ایالات متحده «تروریست‌های کی‌یف را به ارتکاب جنایات جدید تشویق می‌کند.»

روسیه همچنین گفته است که به خوبی از حضور پرسنل نظامی خارجی در اوکراین آگاه است و خاطرنشان کرد که آنها به عنوان «هدف‌های قانونی» برای نیروهای مسکو در نظر گرفته می‌شوند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اواخر ماه مه گفت این نظامیان خارجی متحمل تلفات شده‌اند.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه ۳ موشک هیمارس آمریکایی را در اوکراین نابود کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه ۳ موشک هیمارس آمریکایی را در اوکراین نابود کرد"، کلیک کنید.