رهبران اردن و فرانسه: حمله به رفح نقطه عطف جنگ غزه است

رهبران اردن و فرانسه: حمله به رفح نقطه عطف جنگ غزه است

رهبران اردن و فرانسه نسبت به تبعات حمله رژیم صهیونیستی به رفح هشدار دادند.

به گزارش تینو مدرن، «عبدالله دوم»، پادشاه اردن در دیدار با «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه در پاریس خواستار تلاش های بیشتر برای رسیدگی به اوضاع انسانی در نوار غزه شد.

پادشاه اردن در تور خارجی خود پس از سفر به آمریکا، کانادا و انگلیس به منظور جلب حمایت بین المللی برای آتش بس در غزه و حمایت از غیرنظامیان به پاریس رفته است.

خبرگزاری «رویترز» شامگاه جمعه گزارش داد عبدالله دوم گفت: «حمله اسراییل به رفح عواقب انسانی فاجعه باری در پی خواهد داشت که نمی توان آن را پذیرفت.»

از طرفی رییس جمهوری فرانسه نیز تاکید کرد حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب غزه «تنها به یک فاجعه انسانی بی سابقه و نقطه عطفی در جنگ منجر خواهد شد».

ماکرون همچنین در کنار پادشاه اردن در کاخ الیزه افزود: «نگرانی های مشترکی با اردن و مصر در مورد کوچاندن اجباری و جمعی ساکنان غزه داریم».

وی تعداد کشته شدگان در نتیجه جنگ غزه را غیرقابل قبول دانست. اولویت مطلق آتش بس در غزه و آزادی فوری اسرا است.

ماکرون گفت به رسمیت شناختن کشور فلسطین برای فرانسه تابو نیست.

جامعه بین المللی در حال تشدید درخواست های خود برای منصرف کردن رژیم صهیونیستی از حمله گسترده به رفح است، جایی که حدود 1.5 میلیون فلسطینی در جنوب نوار غزه و در مرز با مصر محاصره شده اند.

پایان خبر تینو مدرن
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رهبران اردن و فرانسه: حمله به رفح نقطه عطف جنگ غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رهبران اردن و فرانسه: حمله به رفح نقطه عطف جنگ غزه است"، کلیک کنید.