رشد 24 درصدی قیمت طلا در بازار های جهانی طی 6 ماه اخیر

رشد 24 درصدی قیمت طلا در بازار های جهانی طی 6 ماه اخیر

بهای هر اونس طلا در بازار های جهانی ساعاتی پیش از مرز تاریخی 2300 دلار عبور کرد و رکورد جدیدی به ثبت رساند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، ساعاتی پیش بهای هر اونس طلا در بازار های جهانی با ثبت رکورد 2 هزار و 302 دلار، بالاترین رقم تاریخی خود را ثبت کرد.

اظهارات جروم پاول، رییس فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) بدون اشاره دقیق به زمان کاهش نرخ بهره سیاستی، اعلام کرد که اگر اقتصاد آمریکا طبق انتظارات پیش برود، نرخ های بهره پایین تر، مناسب خواهد بود. این اظهارات باعث شد معامله گران احتمال شروع کاهش نرخ بهره از ژوین 2024 (خرداد-تیر) را مطرح کنند.

اظهارات رییس فدرال رزرو در کنار تنش های اوکراین و خاورمیانه، در مجموع باعث شد طی روز های اخیر بهای هر اونس طلا کانال 2300 دلاری را فتح کند.

بررسی روند قیمت جهانی طلا نشان می دهد بهای این فلز در یک ماه اخیر نزدیک به 9 درصد افزایش داشته است. همچنین طی 6 ماه اخیر، هر اونس طلا از حدود 1860 دلار به 2300 دلار رسید که رشد حدود 24 درصدی را نشان می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد 24 درصدی قیمت طلا در بازار های جهانی طی 6 ماه اخیر" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد 24 درصدی قیمت طلا در بازار های جهانی طی 6 ماه اخیر"، کلیک کنید.