رسانه های عبری: حزب الله تنها از 5 درصد زرادخانه خود استفاده کرده است

رسانه های عبری: حزب الله تنها از 5 درصد زرادخانه خود استفاده کرده است

رسانه های مختلف رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) درباره تحولات جنگ جاری در جبهه شمال فلسطین اشغالی، ضمن اشاره به توانمندی های نظامی حزب الله لبنان و چگونگی مواجهه آن با تحولات میدانی، تاکید کردند که مقاومت تاکنون تنها از پنج درصد از تسلیحات خود استفاده کرده است.

به گزارش تینو مدرن، وب سایت عبری زبان «وای نت» به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد، حزب الله لبنان در طول این ماه های جنگ، تنها از پنج درصد از زرادخانه تسلیحاتی خود به عنوان میدان آزمونی علیه ارتش صهیونیستی به منظور آمادگی برای عملیاتی واقعی و گسترده استفاده کرده است.

این وب سایت عبری زبان اعلام کرد، حزب الله هر روز تلاش دارد به سامانه های پدافند هوایی نفوذ کند و این مسیله با زوایای مختلف شلیک، میزان آتش متمرکز، حجم متفاوت مواد منفجره ای که با انواع سلاح ها شلیک می شود و دیگر مسایل مشهود شده است.

این رسانه با اشاره به حمله روز شنبه حزب الله لبنان با شلیک موشک های «برکان» به پایگاه «جیبور» (مقر تیپ 769) واقع در کریات شمونه که موجب آتش سوزی گسترده در این پایگاه شد، تاکید کرد، با وجود محدودیت دامنه آتش حزب الله لبنان، اما این گروه مقاومت موفق شد حملات دقیقی انجام داده و موفقیت هایی را رقم بزند.

«وای نت» گزارش داد، موشک های برکان از منظر حجم خسارات مالی و اثرات روانی، در عمل کارکرد خود را ثابت کرده اند چرا که هر کدام از این موشک ها، ویرانی های بی سابقه ای را ایجاد می کنند و آنها به عنوان موشک های سنگینی شناخته می شوند که امکان حمل نزدیک به نیم تن مواد منفجره را دارند.

این وب سایت عبری زبان همچنین گزارش داد: «حزب الله در چند ماه گذشته همانند به روزرسانی های موشک ضد زره الماس، گروه جدیدی از پرتابه های موشکی برکان را تولید کرده که قابلیت حمل کلاهک جنگی با وزن بیش از یک تُن مواد منفجره را دارند.»

مقاومت اسلامی لبنان (حزب الله) روز شنبه مقر تیپ 769 در پایگاه کریات شمونه را با موشک های سنگین برکان هدف قرار داد که در نتیجه آن آتش سوزی در این پایگاه رخ داد و بخشی از پایگاه تخریب شد.

با گذشت بیش از هفت ماه از آغاز جنگ غزه، حزب الله در حال نشان دادن قابلیت های جدید علیه ارتش اسراییل است؛ به طوری که تل آویو مقابله با این تهدید را دشوار می یابد. حزب الله لبنان علاوه بر تهدید موشکی و خمپاره های ضد زره، استفاده از پهپادهای مسلح را تشدید کرده است؛ پهپادهایی که می توانند به مرزها نفوذ کرده و به اسراییلی ها تلفات و خسارت وارد کنند.

رسانه های عبری گزارش داده اند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک و پهپاد از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده ها پایگاه نظامی آن ها توسط حزب الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند. اخیرا رسانه های عبری فاش کردند که این شهرک نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه هایشان نیستند و می گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن ها نداشته و آن ها را رها کرده است.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه های عبری: حزب الله تنها از 5 درصد زرادخانه خود استفاده کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه های عبری: حزب الله تنها از 5 درصد زرادخانه خود استفاده کرده است"، کلیک کنید.