رسانه انگلیسی: ماشین جنگی اسراییل در غزه پنچر شده است

نظامیان صهیونیست می دانند فارغ از میزان تسلیحات و مواد منفجره ای که در غزه به کار گیرند، حماس دوباره در این باریکه جان می گیرد و ارتش رژیم اشغالگر را به چالش خواهد کشید. ماشین جنگی رژیم صهیونیستی در غزه بلاتکلیف و مستاصل است.

به گزارش تینو مدرن، روزنامه انگلیسی در گزارشی به شرح دلایل شکست ارتش رژیم صهیونیستی در غزه پرداخته و به نقل از مقامات نظامی صهیونیست نوشت: نابودی حماس برای ارتش اسراییل یک هدف دست نیافتنی است.

به گزارش تلگراف، وقتی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حماس در نواحی شمالی غزه برچیده شده است، نظامیان این رژیم باور داشتند که دیگر کار تمام است. در محله جبالیا در چهار کیلومتری شمال شهر غزه، نیروهای تخریب گر رژیم صهیونیستی ساختمان ها را با خاک یکسان کرده و زیرساخت ها را از بین برده بودند.

بااین همه، حماس دوباره در این منطقه جان گرفته و از همین خرابه ها مواضع رژیم صهیونیستی را با راکت های خود هدف قرار می دهد. نظامیان صهیونیست لاجرم در روز چهارشنبه دوباره وارد جبالیا شدند تا با نیروهای حماس مقابله کنند.

رسانه انگلیسی: ماشین جنگی اسراییل در غزه پنچر شده است
شهر جبالیا

روزنامه انگلیسی در این گزارش به خودزنی صهیونیست ها در اردوگاه آوارگان جبالیا اشاره کرد که زمانی محل زندگی آوارگان فلسطینی بود. هفته گذشته یک تانک صهیونیستی پس از رویت یک لوله تفنگ که از پنجره ساختمانی بیرون آمده بود، دو گلوله به ساختمان شلیک کرد؛ غافل از آنکه آن اسلحه متعلق به نظامیان صهیونیست بوده و دست کم پنج سرباز ارتش این رژیم که در آن ساختمان مستقر شده بودند، با آتش خودی به هلاکت رسیدند.

جنگ «سیزیفی»

به گزارش تلگراف، خودزنی اخیر صهیونیست ها نشان دهنده ماهیت سیزیفی یا سیزیف وار این جنگ است، جنگی که در آن نظامیان صهیونیست دوباره در مناطقی به دنبال اعضای حماس می گردند، که به گفته خودشان ماه ها قبل آن مناطق را «پاک سازی» کرده بودند.

سیزیف یا سیسیفوس شخصیتی در اساطیر یونان است که به علت خودبزرگ بینی و حیله گری خود به مجازاتی بی حاصل و بی پایان محکوم شد که در آن باید سنگ بزرگی را تا نزدیک قله ای می برد، اما قبل از رسیدن به پایان مسیر، شاهد بازغلتیدن آن به اول مسیر بود؛ چرخه ای که تا ابد تکرار می شد. به همین دلیل امروزه کارهایی که در عین دشواری، تمام نشدنی و بی معنی نیز هستند را «سیزیف وار» توصیف می کنند.

در این گزارش آمده است: «باتوجه به اینکه ژنرال های اسراییلی اکنون به صورت علنی علیه رهبران سیاسی صحبت کرده و از فقدان هدف سیاسی مشخص برای این جنگ انتقاد می کنند، نوعی احساس پوچی و بیهودگی در جنگ غزه رخنه کرده است.»

«هرتزی هالوی» رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هفته گذشته از بلاتکلیفی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم و ناتوانی وی در ارایه طرحی جامع برای اداره غزه بعد از جنگ، انتقاد کرد.

این ژنرال صهیونیست با اشاره به ظهور دوباره حماس در مناطق شمالی غزه، گفت تا وقتی نتانیاهو طرحی برای اداره غزه ارایه نکند، نظامیان صهیونیست باید «سیزیف وار» سعی کنند در نقاط مختلف غزه با زیرساخت های حماس مقابله کنند.

رسانه انگلیسی: ماشین جنگی اسراییل در غزه پنچر شده است
جنگ غزه

حتی تحلیلگران و مقامات آمریکایی هم با وجود حمایت تمام عیار واشنگتن از رژیم صهیونیستی، اعلام کرده اند این رژیم به هدف خود برای «پیروزی کامل» بر حماس در غزه دست نخواهد یافت. «کرت کمپبل» معاون وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته گفت واشنگتن باور دارد که «پیروزی قاطع» صهیونیست ها بر حماس نه تنها نامحتمل، بلکه ناممکن است.

به گزارش تلگراف، درگیری های نتانیاهو با مخالفانش در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی آشکار شده و بر کسی پوشیده نیست. «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم هفته گذشته ضمن انتقاد شدید از بلاتکلیفی نتانیاهو، از او خواست یک راهبرد مشخص برای خارج کردن نظامیان صهیونیست از نوار غزه ارایه کند.

این درخواست گالانت هم زمان با این مطرح شده که درگیری ها در مرزهای شمالی اراضی اشغالی با لبنان افزایش یافته و ارتش رژیم صهیونیستی توان اداره هم زمان دو جبهه جنگی مختلف در شمال و جنوب را ندارد.

ضعف ارتش در نتیجه بلاتکلیفی سیاسی

به گزارش این روزنامه انگلیسی، نبود اهداف سیاسی مشخص در جنگ باعث شده ارتش این رژیم بیش از آنکه به دنبال کسب دستاوردهای میدانی مشخص باشد، به نیرویی تبدیل شود که صرفاً به وقایع مختلف واکنش نشان می دهد و رشته امور از دستش خارج شده است.

یک مشاور سابق رژیم صهیونیستی در امور غزه به تلگراف گفت: «ارتش ما نمی داند که چه کار کند. اگر می خواهید حکومت نظامی برپا کنیم، خب، بگویید! اگر می خواهید این منطقه را اشغال کنیم، باید مسیولیت (حفاظت از) غیرنظامیان را قبول کنیم. به همین دلیل است که ارتش از شهر غزه خارج شد.»

حتی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا هم اخیراً از سردرگمی نتانیاهو انتقاد کرد و از او خواست طرحی برای اداره غزه ارایه کند، اما نخست وزیر سرکش رژیم صهیونیستی تمامی انتقادات مطرح شده را بی اساس دانست و گفت: «تا وقتی حماس جان دارد، بحث درباره آینده غزه بی فایده است. راهی جز پیروزی نظامی نیست.»

رسانه انگلیسی: ماشین جنگی اسراییل در غزه پنچر شده است
بنیامین نتانیاهو و آنتونی بلینکن

دژاوو

به گزارش تلگراف، ماه ها پیش، نظامیان صهیونیست از نواحی شمالی و مرکزی نوار غزه خارج شدند، با این خیال که نیروهای حماس را از بین برده و شبکه تونل های پیچیده حماس را تخریب کرده اند. اما در هفته های اخیر ارتش رژیم صهیونیستی دوباره برای مبارزه با حماس به این نواحی بازگشته است.

رژیم صهیونیستی اخیرا دوباره به فلسطینیان ساکن جبالیا دستور تخلیه داده و سربازان گردان 196 ارتش این رژیم احساس می کنند زمان به عقب برگشته است. آن ها که در سال میلادی گذشته به مدت یک ماه در جبالیا با حماس جنگیدند، حال می بینند که همان آش است و همان کاسه!

تلگراف با استناد به گفته های مقامات نظامی کنونی و بازنشسته صهیونیست نوشت: «اسراییل هر مقدار سلاح هم که در غزه به کار گیرد، ارتش می داند که باز هم باید در آینده به این باریکه آمده و با گروه های حماس که دوباره جان گرفته اند، مبارزه کند.»

یکی از فرماندهان گردان 196 ارتش صهیونیستی به تلگراف گفت: «دیدن این وضعیت بعد از هفت ماه و نیم جنگ، مستاصل کننده است. ظاهرا باید دایما به اینجا برگردیم و راکت اندازها را دانه به دانه نابود کنیم!»

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه انگلیسی: ماشین جنگی اسراییل در غزه پنچر شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه انگلیسی: ماشین جنگی اسراییل در غزه پنچر شده است"، کلیک کنید.